PFC Litex

Литекс постигна 3-та поредна победа в А група под ръководството на Христо Стоичков. Шампионите победиха с 3:1 Светкавица в Търговище. Бразилският нападател Марсело Никасио отбеляза нови два гола и след хеттрика си срещу Видима има пет попадения в първенството. Веднъж се разписа и Георги Миланов. Националът игра през последните осем минути и като вратар, тъй като Илко Пиргов бе изгонен за два жълти картона. Реферът Радан Мирянов отсъди две дузпи за Светкавица, като домакините вкараха само едната.

Първото положение в мача бе в полза на домакините. В 6-тата минута Шоколаров центрира от корнер в наказателното поле на Литекс, топката стигна до Кънев, чийто удар мина на сантиметри от дясната греда. 180 секунди по-късно Светкавица проиграва ново чисто положение. След неразбирателство в защитата на ловчанлии Трифонов пресече топката и подаде към Кънев, който обаче не успя да уцели вратата. Първата възможност за Литекс бе в 16-тата минута. Тогава Сандриньо получи пас зад отбраната на противника и мигновено стреля, но Тодоров отрази шута му. Секунди по-късно удар на Цветанов профуча на милиметри от лявата греда. Литекс поведе в 27-мата минута. Марсело Никасио бе фаулиран на линията на наказателното поле и сам изпълни перфектно прекия свободен удар за 0:1.Светкавица можеше да изравни 6 минути преди края на първото полувреме. Реферът видя фаул на вратарят Пиргов срещу Кънев и посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката, но Пиргов блестящо спаси удара му в левия ъгъл.

В началото на второто полувреме ловчанлии поведоха с 2:0. Занев изведе Никасио в отлична позиция срещу Тодоров, но стражът спаси първия удар на бразилеца. Топката се върна при Марсело, който при добавката не сбърка. Четири минути по-късно Литекс на практика реши мача, след като Георги Миланов отбеляза красиво попадение с отличен шут от малък ъгъл.

Осем минути преди последния съдийският сигнал варненския рефер Мирянов даде втора дузпа за Светкавица. Арбитърът видя нарушение на Пиргов срещу Илиев и показа втори жълт и червен картон на вратаря. Тъй като Христо Стоичков беше извършил и 3-те си смени на вратата застана Георги Миланов. Илиев изпълни перфектно наказателния удар с което фиксира крайния резултат.

Светкавица – Литекс 1:3

Стадион: Димитър Бурков, 1000 зрители

Съдия: Радан Мирянов

Светкавица: 1. Т.Тодоров, 2. Станчев, 5. И.Иванов, 7. Венков, 8. Илиев, 10. Шоколаров, 11. Кънев, 14. Трифонов, 16. Недялков (Генов, 74′), 20. К.Цветков, 24. Дамянов

Треньор: Альоша Андонов

Литекс: 1. Пиргов, 3. Занев, 7. Янев, 10. Сандриньо, 16. Попов, 17. Г.Миланов, 18. Ил. Миланов, 23. Йеленкович (Цветков, 60′), 27. Цветанов (Костадинов, 70′), 33. Бодуров, 99. Никасио (Ваюши, 75′)

Треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Никасио (0:1, 27′, 0:2, 55′), Г. Миланов (0:3, 59′), Илиев (1:3, 84″)

Жълт картон: Венков (22′), Пиргов (39′), Генов (81′)

Червен картон: Пиргов (82′)