От 28.04 до 01.05.2012г. в околностите на град Търговище се проведоха международните състезания за купа”ВАРИАНТ 5”.

СКО”ЛОВЕЧ” участва с осем състезатели в три от стартовете, които бяха организирали домакините от клуб „ВАРИАНТ 5”. В състезанията участваха над 650 състезатели от 11 държави.

Първият старт в който състезателите ни взеха участие, беше спринта на 29.04, там най- добре се представи Йоан Филипов заемайки 4то място в група Мъже 14 годишни.

На 30.04 състезанията продължиха със средна дистанция, в която нашият представител в група Мъже 20 годишни- Иван Банов се качи  на почетната стълбичка заемайки второ място. Добро бягане в този ден направи и Димитър Христов, нареждайки се на 5то място в група  Мъже 14 годишни.

Дългата дистанция провела се на 01.05 се оказа истинско предизвикателство за всички, маршрутите, като дължини бяха в горната граница на позволеното от правилника и самото им завършване е достойно за аплодиране.Това беше първата истинска дълга дистанция за трима от нашите състезатели: Константин Константинов –

Мъже 12, Илия Илиев- Мъже 14 и Йордан Борисов- Мъже 16 – поздравления и за тримата за достойното представяне !

Този ден ,обаче бе преди всичко денят на Димитър Христов, който с невероятно точно ориентиране и изключително бързо бягане отвя конкуренцията в група Мъже 14 годишни и спечели първото място с преднина от 2 минути пред заелият второ място състезател от Румъния.В тази възрастова група добро бягане направи и Йоан Филипов завършвайки на 7мо място.Иван Банов зае 4то място във възраства група Мъже 20, а при Мъже 35 – Константин Василев не остави никакви съмнения, кой е най- добър, побеждавайки с повече от 5 минути втория в класирането.

Следващото състезание в което ще участват състезателите ни е купа”ВИКТОРИЯ”, която се организира от СКО”ЛОВЕЧ” и ЗАД”ВИКТОРИЯ”АД и ще се проведе в местността „Гарваница” между селата Горско Сливово и Кърпачево на 05.05.2012г.

На следващия ден клуб”ХЕМУС” Троян организира купа”Троян” в района на село Орешак, там също ще участват нашите състезатели.