PFC LITEX

Литекс загуби две точки срещу Миньор в Ловеч. Мачът завърши 2:2. Гостите поведоха с 2:0 след голове на Стойчев и Брахими. Никасио отбеляза дежурното си попадение за 1:2, а Светльо Тодоров изравни от дузпа в последната минута.

Двубоят започна с натиск на Литекс, но домакините така и не успяваха да стигнат до чисто положение пред Иван Чворович. В 6-ата минута след отлично двойно подаване между Никасио и Янев последният изкочи на чиста позиция, но не успя да нанесе удар. Малко след това пред “оранжевите” се отвори нова възможност. Янев центрира от фаул в наказателното поле на перничани, но Никасио не успя да засече топката и тя попадна в ръцете на Чворович. 180 секунди по-късно отлична контра на Литекс завърши с добро центриране на Момчил Цветанов в наказателното поле, но Михов изби Никасио да нанесе решителния шут. Последва пропуск и на Цветанов. Галин Иванов проби отдясно и сложи топката на главата на халфа, чийто удар излезе в аут. В 26-ата минута Миньор поведе. Милен Василев центрира в малкия пеналт, където Борислав Стойчев с глава прати топката зад Пиргов. Четири минути преди края на първото полувреме Янев пропусна да изравни, след като бранител изби в корнер удара му от ъгъл на малкото наказателно поле.

Второто полувреме стартира като първото – Литекс атакуваше, а гостите се бранеха. Когато всички очакваха изравнителния гол, стана немислимото за Христо Стоичков и компания. Брахими направи самостоятелен пробив, като на шега излезе сам срещу Пиргов и с техничен удар прати топката в мрежата. Шампионите пропуснаха да намалят в 62-ата минута. Тогава Ваюши нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, като Никасио не успя да засече топката на празна врата. Секунди по-късно Миньор остана с десет души. Илиан Илиев бе изгонен след втори жълт картон. Литекс натисна още по-здраво и положенията пред Чворович се заредиха едно след друго. Янев и Илия Миланов пропуснаха от чисти позиции. В 76-ата минута Светльо Тодоров изведе Никасио сам срещу Чворович, но бразилецът направи по-трудното и стреля в аут. Осем минути преди края резервата Хаджиев можеше да направи резултата класически, а 120 секунди по-късно ловчанлии намалиха. Никасио се разписа с глава след центриране на Страхил Попов. Литекс стигна до равенството в даденото от рефера продължение. Реферът Стоян Денев отсъди дузпа за фаул срещу Светльо Тодоров, която нападателят превърна в гол.