PFC Litex

Литекс най-после се отпуши и разби Черно море с убедителното 4:1 като домакин. За разлика от други мачове до сега когато изпускаха по половин дузина положения, този път оранжевите бяха настроили мерника си точно и успяха да решат мача в своя полза още на почивката. До тогава момчетата на Христо Стоичков отчаяха съперника с четири гола аванс. В герой на срещата се превърна нападателя Исмаил Иса, забил хеттрик. Първото си попадение в елита отбеляза 19-годишният младок Симеон Славчев. Моряците бяха тотално надиграни и живнаха чак в края на двубоя, съумявайки да вкарат почетен гол чрез Георги Илиев.

Ловчанлии излязоха без най-добрия си играч – Георги Миланов, който получи почивка и остана на пейката, а на негово място като титуляр започна възстановения от контузия Момчил Цветанов. В деня на мача асистентът на Камата Николай Димитов навърши 42 години, цели 17 от които са свързани с ловешкия футбол като играч и треньор.
Литекс откри рано резултата с гол на Иса. Нападателят проби мощно по левия фланг и хладнокръвно оплете топката в мрежата за 1:0.

Малко по-късно напречната греда спаси гостите след топовен шут от 20 метра на Цветанов. Крилото изпусна още една възможност. В 21-та минута Ваюши направи техничен слалом от финтове в пеналта и пусна към Славчев, но в последния момент играч на варненци с шпагат предотврати чист гол.

Оранжевите нокаутираха съперника си в рамките на 90 секунди с две бързи попадения. В 29-та минута след продължително разбъркване в наказателното поле топката се озова в Симеон Славчев, който покачи на 2:0. Докато моряците се осъзнаят Иса направи преднината класическа, вкарвайки отблизо при добавка след удар на Ваюши.

Домакините не спряха да атакуват и след почивката. В 61-та минута Иса изведе хитро Страхил Попов, но стражът Китанов майсторски спаси удара му. След това отличен рейд на Божиков завърши с извеждащ пас към Ваюши, но шута на албанеца мина покрай страничния стълб. Чак в 70-тата минута Черно море организираха първата си по-смислена атака. Оранжевите подходиха лежерно и изпуснаха Георги Илиев, който отблизо намали за 4:1.
Литекс – Черно море 4:1

Стадион: Градски, Ловеч – 1000 зрители
Главен съдия: Вихрен Манев

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 6. Славчев, 9. Иса (Заков – 78 мин.), 14. Ваюши, 16. С.Попов, 18. И.Миланов, 21. Цветков, 23. Йеленкович (Хасани – 56 мин.), 27. Цветанов (Коли – 70 мин.), 33. Бодуров
Треньор: Христо Стоичков

Черно море: 33. Китанов, 4. Д.Димитров, 3. Р.Колев, 15. Ал.Александров, 25. Сашо Александров, 12. Дечев (Симеонов – 71 мин.), 5. Камазола, 6. Бенгонси (Атанасов – 35 мин.), 14. Божилов (Ангелов – 71 мин.), 1. Илиев, 10. Манолов

Треньор: Адалберт Зафиров

Голмайстор: Иса (1:0, 10-та мин.), Славчев (2:0, 29-та мин.), Иса (3:0, 31-ва мин.), Иса (4:0, 45-та мин.), Илиев (4:1, 70-та мин.)