.

Домакините първи стигнаха до възможност за гол. В 15-тата минута след продължително разбъркване пред вратата на Миньор, топката се озова в непокрития Галин Иванов, но той би слабо в ръцете на Пейков. Гостите отвърнаха с още по-чиста ситуация. В 23-тата минута техният таран Бибишков се вряза зад гърба на ловешката отбрана, но стражът Пиргов предвидливо излезе и майсторски спаси удара му.

В 38-мата минута Литекс изпусна идеален шанс да открие резултата от дузпа. Ваюши изведе Галин Иванов, който бе повален в пеналта и реферът Станев отсъди наказателен удар. С изпълнението му се нагърби младокът Цветанов, но вратарят Пейков прояви рефлекс и изби шута му.

Оранжевите тръгнаха нахъсано от самото начало на втората част да търсят победата. В 56-тата минута Заков изведе Ваюши сам срещу вратаря. Албанецът обаче се засуети за миг и изтърва удобния момент за обстрел. Все пак той нанесе удар, който бе изчистен с мъка от голлинията от пернишки бранител.

С напредването на мача действията на терена станаха по-нервни и гостите започнаха да лежат и бавят играта, използвайки всяка възможност да печелят време. Домакините нападаха, но им липсваше концентрация, точност в завършващата фаза, заради което пропаднаха 2-3 хубави атаки. В 83-тата минута влезлият като резерва Костадин Башов за малко не се разписа. Активният по левия фланг след почивката Георги Миланов намери отлично нападателя, но ударът му от движение мина на сантиметри над гредата. Малшансът за ловчанлии продължи и в даденото шест минутно продължение на мача. Топката отново се разходи по голлинията, но се отклони в гредата и не успя да влезе в мрежата,

Литекс – Миньор 0:0
Стадион: Градски, Ловеч – 1500 зрители
Главен съдия: Радослав Станев

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 10. Заков, 14. Ваюши, 16. Попов, 17. Г.Миланов, 18. и.Миланов, 23. Йеленкович, 27. Цветанов (Цветков – 67), 33. Бодуров, 77. Г.Иванов (Башов – 78)

Старши треньор: Христо Стоичков

Миньор: 22. Пейков, 4. Христозов, 5. Стойчев, 7. М.Василев, 10. Павлов (Цветков – 58), 17. Траянов, 18. Писаров (Брахими – 46), 23. В.Василев, 33. Том, 76. Бибишков, 99. Бумела (Илиев – 79)

Старши треньор: Стойчо Стоев

Жълт картон: Василев (10), Траянов (28), Бодуров (64) , Василев (72), Йеленкович (85), Ваюши (90)