PFC Litex

Литекс спечели с 2:0 отложения от есенния сезон мач с Калиакра в Каварна. Георги Миланов и Николай Бодуров отбелязаха головете за шампионите, които след успеха се намират вече на 8 точки от върха в класирането на А група. Оранжевите имаха тотално превъзходство през целия мач, като можеха да постигнат далеч по-изразителен успех.

Още в 7-мата минута Литекс можеше да открие резултата, но удар на Никасио с глава срещна ръката на Иван Райчев. Реферът Георги Кабаков обаче не отсъди стопроцентовата дузпа. Шампионите откриха в 17-тата минута. Тогава Христо Янев центрира отлично от корнер и Георги Миланов с нисък удар от въздуха прати топката в мрежата. Домакините от Калиакра проиграха най-чистото си положение в 31-вата минута. Тогава след бърза контраатака Седула изкочи сам срещу Пиргов, но вратарят майсторски парира удара му. Топката попадна в Милен Бонев, който обаче не успя да уцели опразнената врата.

Второто полувреме започна с пропуск на ловчанлии. Георги Миланов получи топката в дъгата пред наказателното поле на Калиакра и стреля мигновено, но вратарят Григоров с последни усилия успя да избие в корнер. Оранжевите решиха мача в 60-тата минута. Христо Янев центрира много добре от ъглов удар на втора греда, където оказалия се непокрит Николай Бодуров с глава заби за 0:2. До края влезлия като резерва Тодоров на два пъти пропусна от чисти позиции. Гол за Литекс можеха да вкарат още реализиралият хеттрик срещу Видима (Раковски) Марсело Никасио, както и Армандо Ваюши.

Калиакра (Каварна) – Литекс 0:2

Стадион: Градски, Каварна, 300 зрители

Съдия: Георги Кабаков

Калиакра: 12. Григоров, 4. Д.Димитров, 6. Ковачев, 8. Андонов (Кочуков, 58′), 11. Филипов (Костов, 83′), 14. Райчев, 20. Коруджиев, 21. Маджиров, 22. Седула, 23.Заков, 30. Бонев (Чавдаров, 71′)

Треньор: Радостин Трифонов

Литекс: 1. Пиргов, 3. Занев, 7. Янев, 16. Попов, 17. Г.Миланов, 18. Ил. Миланов, 3. Йеленкович, 27. Цветанов (Ваюши, 62′), 33. Бодуров, 77. Иванов (Сандриньо, 46′), 99. Никасио (Тодоров, 77′)

Треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Г. Миланов (0:1, 17′), Бодуров (0:2, 60′)

Жълт картон: Димитров (20′), Ковачев (24′), Заков (34′), Попов (37′), Янев (85′), Сандриньо (90′)