PFC Litex

Литекс изпусна шест сто процентови гола на Лаута, което доведе до нулево равенство в първия 1/16 финал за Купата на България. Оранжевите обаче трябва жестоко да съжаляват. Те смачкаха с игра Локомотив, но не успяха да вкарат половин дузина чисти положения. Голяма заслуга за хикса имаше вратарят на домакините Йордан Господинов, който бе непробиваем и спаси своите от разгром. Така развръзката в този сблъсък остана за реванша в Ловеч.

Наставникът Христо Стоичков заложи на оптималния си състав, без да пази силите на никого от основните си играчи. В игра след изтърпяно наказание се завърна капитанът Йеленкович, място в титулярната единадесеторка отново намери и младокът Симеон Славчев.

Двубоят започна очаквано оспорвано като първи домакините стигнаха до отлична ситуация за гол. В 11-та минута стражът на оранжевите Илко Пиргов прояви блестящ рефлекс и спаси силния удар на Маламов, излязъл очи в очи с него. Ловчанлии отвърнаха с 2-3 нелоши атаки, но Ваюши И Г. Миланов не успяха да затруднят Господинов. В 28-та минута Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът му профуча близо до дясната греда. Малко по-късно Попов центрира прострелно в пеналта, но Ваюши отново не намери пътя към мрежата. До края на полувремето Литекс продължи да бъде по-активен, но не успя да застраши вратата на пловдивчани.

Втората част започна с два сто процентови пропуска за Литекс. Първо Цветков бе изведен перфектно от албанеца Ваюши, но Йордан Господинов показа класа и спаси шута от упор на халфа. В 51-та минута ситуацията се повтори. Този път Г. Миланов се отскубна от защитата, но Господинов спечели двубоя ек на ек срещу национала. Стражът на домакините се намеси предвидливо и в 66-та минута, когато пак Г. Миланов не успя да го преодолее. Шанс се отвори и пред Галин Иванов, изпуснал отблизо да открие резултата.

Литекс не спря да пропуска до последния съдийски сигнал. В 83-та минута Галин Иванов нахлу по левия фланг и подаде към Заков, който обаче от изгодна позиция не успя да отбележи. После оранжевите излязоха 3-ма на 2-ма в наказателното поле, но не съумяха да си подадат точно.

Локомотив (Пд) – Литекс 0:0

Стадион: Локомотив, 2500 зрители
Главен съдия: Николай Йорданов

Локомотив (Пд): 22. Господинов, 6. Котев, 55. Кавдански, 15. Стамов, 90. Димитрио (46 – Атанасов), 26. Дюлгеров, 16. Златински, 89. Маламов, 23. Георгиев, 4. Абушев, 9. Курдов (75 – Михайлов)
Треньор: Стефан Генов

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков. 6. Славчев, 9. Иса (75 – Иса), 14. Ваюши (67 – Ваюши), 16. Попов, 17. Г.Миланов, 18. Ил. Миланов, 21. Петков, 23. Йеленкович, 33. Бодуров

Треньор: Христо Стоичков

Жълти картони: Божиков, Курдов