PFC Litex

С красив и нападателен футбол, Литекс тотално надигра и победи с 2:0 Локомотив София. Домакините можеха да разгромят съперника доста по-изразително, но не успяха да реализират още 5-6 чисти положения, а веднъж нацелиха гредата. Победата дойде след попадения на Марсело Никасио и Георги Миланов. С успеха възпитаниците на Камата продължават битката си за зона “Европа”, като в събота им предстой стратегически важно гостуване на Черноморец в Бургас.
Наставникът Христо Стоичков излезе с подчертано офанзивна тактика, залагайки в нападение на тандема Никасио – Светльо Тодоров. В групата за мача попаднаха пък амнистираните Бодуров и Янев. Литекс започна много агресивно мача и от самото начало натика гостите в тяхната половина. До 13-тата минута “оранжевите” спокойно можеха да водят с 4 гола.

Бразилецът Мирасема обаче на два пъти изпусна да вкара очи в очи със стража Галев. След това Никасио с топовен шут нацели дясната греда, отличен шанс изтърва и опитният Тодоров. В 20-тата минута вратарят на железничарите изби с майсторски рефлекс удар с глава отблизо на Никасио, засякъл центриране на Йеленкович. Литекс продължи с матирания си натиск, но столичаните бяха бетонирали стабилно отзад. В 43-тата минута активният Никасио напредна мощно през центъра и подаде към Тодоров, но Галев предвидливо излезе и блокира тарана на домакините.

Веднага след почивката логичното се случи. Напористите действия на Литекс бяха възнаградени с гол. Илия Миланов изведе отдясно Мирасема, който центрира остро в наказателното поле и там за голаджия като Никасио не бе проблем хладнокръвно да открие резултата. В 60-тата минута ловчанлии покачиха на 2:0 с прекрасен гол от вуле на Георги Миланов. Халфът разстреля с левачката Галев след прецизно центриране на Тодоров.Литекс имаше надмощие до самия край на мача, но сериозните голови положения понамаляха и до нови попадения не се стигна.

Литекс – Локомотив София 2:0

Стадион: Градски, Ловеч, 1000 зрители

Съдия: Станислав Тодоров

Литекс: 1. Пиргов, 3. Занев (Божиков, 80′), 5. Итуа, 18. И.Миланов, 16. С.Попов, 6. Жос, 23. Йеленкович, 17. Г.Миланов, 11. Мирасема (Цветанов, 68′), 9. Св.Тодоров (Янев, 61′), 99. Никасио

Треньор: Христо Стоичков

Локомотив СФ:84. Галев, 3. Върбанов, 25. Бранеков, 11. Добрев (Манолов, 76′), 14. Велков, 16. Димитров, 32. Петров, 13. Ю.Петков, 10. Стоев (Борносузов, 62′), 17. Манчев (Кондев, 52′), 77. Пеев

Треньор: Антон Велков

Голмайстор: Никасио (47′, 1:0), Г. Миланов (60′, 2:0)

Жълт картон: Върбанов (18′), Петров (57′)