PFC Litex

Литекс загуби първи точки под ръководството на Христо Стоичков. Шампионите направиха 1:1 с Берое в много здрав мач, игран пред 6000 зрители в Стара Загора. Домакините поведоха в 10-тата с голяма доза късмет. Елиаш напредна в половината на ловчанлии и стреля отдалеч, като след неубедителна намеса на Илко Пиргов топката се озова в мрежата. В средата на първото полувреме Берое остана с човек по-малко. Ливраменто удари Страхил Попов, заради което реферът Ивайло Стоянов му показа директен червен картон. Литекс изравни в 33-тата минута. Добра атака на Галин Иванов отдясно завърши с центриране към Христо Янев, който с глава надигра Иво Иванов – 1:1. До почивката шампионите имаха възможност да направят пълен обрат, но Георги Миланов не успя да преодолее Иванов, изскочил сам срещу него. Във въпросната ситуация останаха съмнения за фаул на стража срещу халфа.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които действаха много агресивно и на няколко пъти Литекс оцеля в критични моменти пред Илко Пиргов. Съдията Стоянов изравни статуквото на терена в 54-та минута. Арбитърът от Петрич видя нарушение за втори жълт картон и прати защитника в съблекалнята преждевременно. Оранжевите изпуснаха златен шанс в 59-тата минута. Ваюши, който направи силен мач, проби отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля, но Иванов спаси. Топката попадна в Светльо Тодоров, който пробва добавка отблизо, но защитник изчисти от голлинията. Бероици отговориха с няколко мощни атака и удари към Пиргов. При един от тях след добро отиграване на Елиаш топката срещна горната греда. В края Христо Янев пропусна от удобен пряк свободен удар, а в последните секунди втори жълт и червен картон получи и халфа на Берое Ричард.

Берое – Литекс 1:1

Стадион: Берое, 6000 зрители

Съдия: Ивайло Стоянов

Берое: 99. И.Иванов, 2. Здр.Илиев, 25. Енчев, 3. Зафиров, 18. Овона (Пенев, 39′), 16. Велев, 21. Елиаш, 77. Ливраменто, 88. Каядо, 23. Христов (Ричард, 68′), 10. Ангелов (Абушев, 79′)

Треньор: Илиан Илиев

Литекс: 1. Пиргов, 16. Попов, 18. И.Миланов, 33. Бодуров, 3. Занев, 23. Йеленкович, 10. Сандриньо (Итуа, 62′), 17. Г.Миланов (Цветков, 78′), 77. Г.Иванов (Тодоров, 46′), 14. Ваюши, 7. Янев

Треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Елиаш (1:0, 10′), Янев (1:1, 33′)

Жълт картон: Занев (24′), Бодуров (24′), Попов (29′), Йеленкович (37′)Христов (56′), Илиев (66′), Янев (66′), Ричард (81′)

Червен картон: Ливраменто (29′), Попов (54′), Ричард (90′)