handballlovech311141Габриела Петрова

Мъжете на “Ловеч 98” оглавиха класирането в “Б” групата и намекват, че през следващият сезон мястото им не е там!

Момчетата на Христофор Джабарски разгромиха в първият си мач младият и перспективен отбор на ХК “Раховец 2008“ от Горна Оряховица с 21-6. Най-резултатен в този двубой беше напусналият “Осъм” по собствено желание Георги Нейков със 7 точни попадения. Другото ново име Валентин Вълчев отбеляза 4 гола,и бе най-сърцатият защитник. Илиян Матев и Теодор Симеонов отбелязаха по 3 пъти.

Във вторият си двубой ловчалии отново бяха доминиращият отбор и победиха ХК “Левски 1920“ с 20-4. Добрата игра в защита и отлично осъществените контраатаки допринесоха за успеха. В този мач Валентин Вълчев и Илиян Матев вкараха по 4 пъти топката във вратата, а Теодор Симеонов, Лъчезар Баровски и Борис Колев по 3.

Последният си мач с миналогодишният шампион ХК “Чардафон“ Габрово беше най-оспорван. Гостите поведоха в резултата, а ловчалии ги догониха едва в края на полувремето, което завърши при резултат 6-6. През втората част стабилизираха играта в защита, което доведе до 3 бързи контраатаки завършени успешно от миналогодишният голмайстор в лигата Ивайло Христов. Мачът завърши при резултат 11-8.

За ХК“Ловеч 98“ играха Георги Нейчев (11 гола), Теодор Симеонов (5 гола), Иван Иванов (4 гола), Лъчезар Баровски (6 гола), Ивайло Христов (4 гола), Валентин Вълчев (9 гола), Илиян Матев (7 гола), Борис Колев (3 гола), Антони Стоянов (2 гола) Георги Чапаров (1 гол). Блестящи на вратата бяха и тримата вратари Борис Борисов, Васил Василев и Николай Христов.