Преди седмица приключиха най-големите първенства за свободнолетящи авиомодели, съобщи Председателят на ловешкия клуб м.с. инж. Генко Петров. Европейското първенство за юноши и Световното за мъже и жени. За първи път двете първенства се проведоха заедно в град Монконтур, Франция. В двете надпревари взеха участие над 400 състезатели от 40 държави. Националният отбор на България се състоеше от 8 спортисти, от които 5 от Моделклуб-Ловеч. В Световното първенство взеха участие м.с. инж. Генко Петров, Гечко Гечев и Виктория Пейкова както и Мирослав Мандичев и Цветан Бончев от АМК Левски и Валентин Савов от
Спорт Клуб Моделист гр. Горна Оряховица. През първия състезателен ден в клас F1A, свободнолетящи планери, отбора се справи много добре. Виктория Пейкова зае трето място при жените след САЩ и Германия, а Мирслав девето място при мъжете.
Отборно Бълагария се класира на 11-то място от 39 държави участвали в този клас.

В Европейското първенство отбора се състоеше от трима спортисти от Моделклуб-Ловеч – Божидар Дочев, Виктория Пейкова и Даниел Пейков. Втори бронзов медал от клас F1A завоюва Виктория Пейкова при девойките. Даниел остана назад в класирането, но предвид възрастта му пред него предстоят много успехи.

Проблеми в последните стартове на Божидар Дочев доведоха до изoставане в класирането му и така остана осми в клас F1P, свободнолетящи планери с двигател с вътрешно горене.
След едноседмична почивка предстоят нова серия от важни за моделистите състезания. Националното първенство за деца и четири световни купи за юноши и мъже/жени.