Константин Василев

След тренировъчният лагер в гр.Обзор, отбора на СКО „Ловеч” се отправи към Котленския балкан, където от 17.08. до 19.08. клубовете по ориентиране от гр.Сливен и гр.Ямбол организираха три прекрасни състезания, които се превърнаха в истински празник на ориентирането. На старт застанаха над 400 състезатели .

Нашето участие в тези състезания, както и провеждането на тренировъчния лагер, станаха възможни благодарение на отличната организация от страна на новият председател на СКО „Ловеч” г-н Михаил Масарлов и с помощта на негови приятели и партньори.

Първото състезание се проведе в с.Жеравна, като дисциплината беше спринт. В група М14, където се състезава нашият най- силен състезател Димитър Христов, победата спечели друг наш представител – Йоан Филипов. Това е неговата първа победа за годината, но тя е изключително ценна, защото беше извоювана в конкуренцията най- силните в тази възрастова група. Димитър Христов стартира явно пренапрегнат и след много голяма грешка при движението си за първа контролна точка остана 8ми. Прилично бягане направи Йордан Борисов класирайки се на 6то място в група М16, в група М35 –Константин Василев спечели надпреварата, а при 45 годишните Атанас Трифонов завърши 4ти. Останалите състезатели записаха следното класиране: М12-Константин Константинов- 27ми; М14- Цветомир Василковски- 25ти, Ивайло Мартинов- 30ти.

На 18.08. дългата дистанция за купа „Диана” отново донесе положителни емоции за отбора на СКО „Ловеч”. В група М35  Константин Василев безапелационно спечели първото място, в група М45 Атанас Трифонов зае 2ро място въпреки контузията в коляното, която не му позволи да вземе участие в средната дистанция на следващия ден.Димитър Христов спечели бронз в група М14, а Йоан Филипов се нареди 7ми в същата група. Другите ни представители заеха следните позиции: Ж10- Ивайла Константинова- 4та; М12- Цветомир Василковски- 16ти, Ивайло Мартинов- 17ти, Константин Константинов- 24ти; М16- Йордан Борисов- 13ти.

В неделният ден се състоя средната дистанция за купа „Сливен”, като организаторите предложиха на участниците техничен и тежък район с интересни маршрути. В това състезание само един наш представител се качи на почетната стълбичка-  в група М35 Константин Василев спечели за трети път първото място от тези състезания. Много силно бягане направи Димитър Христов, който до 7ма контролна точка водеше убедително, но една грешка от над 5минути на 8ма контролна точка го остави 4ти в класирането на 3мин. и 30сек. от първият. Класирането на останалите състезатели имаше следния вид: Ж10- Ивайла Константинова- 7ма; М12- Цветомир Василковски -8ми, Константин Константинов- 10ти, Ивайло Мартинов- 28ми; М14- Йоан Филипов- 11ти; М16- Йордан Борисов- 12ти.

Тези състезания бяха първите истински стартове за Цветомир Василковски и Ивайло Мартинов. Само преди няколко месеца те започнаха участие в програмата на Министерството на физическото възпитание и спорта „Спорт за децата в свободното време” и проекта на СКО „Ловеч” „Начално обучение по спортно ориентиране” , а сега вече сами се справят със задачите, които имат да решават по състезателните трасета.

В петък -24.08. започват състезанията за купа „Сивен” и Държавното първенство за възрастови групи Мъже и Жени 20 и 21 години. Три дни в западните Родопи в района на язовир Доспат  11 състезатели на СКО „Ловеч” ще вземат участие в тези състезания.