litex1303131PFC Litex

Неадекватният съдия Ахмед Ахмед се подигра с Литекс на Герена, лишавайки оранжевите от поне равенство в първия 1/4 финален мач за Купата на България. Съдията разгневи Христо Стоичков и отбора му след като не показа червен картон на Де Карвальо, а в последните секунди призна и отмени изравнително попадение на Николай Бодуров. Домакините стигнаха до минималния успех след единствения си удар към Пиргов в 22-та минута на Родригес. Освен Ахмед Ахмед, друга причина за негативния резултат бяха и блестящите изяви на стражът Пламен Илиев, който парира опасни удари на Иса и Славчев.

Двата тима започнаха мача малко припряно, а опознавателните им действия не доведоха до интересни ситуации за гол в началните двадесетина минути. Без реален натиск обаче, домакините успяха да открият резултата още при първият си удар към вратата на Пиргов. В 22-та минута хиландското крило Гари Родригес открадна топката пред пеналта и при диагонален шут по земята успя да я промуши в мрежата за 1:0. Оранжевите отвърнаха с отлична атака 5 минути по-късно, при която Славчев изведе Ваюши, но албанецът реши да комбинира с Ванжер и ударът на бразилеца бе блокиран.

В 32-та реферът Ахмед Ахмед не отсъди фаул срещу Илия Миланов, който бе ритнат без топка от Де Карвальо. Вместо директно да прати синия таран под душовете с червен картон, съдията декорира в жълто и двамата. Ловчанлии опитаха с далечни удари на Иса и на Илия Миланов обстрел на вратата, но без успех.

И след почивката двубоят продължи оспорвано, но напрежението явно си каза думата, играта се понакъса от нарушения и имаше доста браг в действията и на двата отбора. Постепенно Литекс вдигна оборотите и бе на път да обърне развоя на срещата. В 70-тата минута оранжевите сътвориха перфектна атака отляво чрез Ваюши, нападателят Иса засече центрирането, но стражът Илиев с майсторски рефлекс спаси чист гол. В 79-тата минута Пламен Илиев отново се намеси блестящо, отразявайки топовен снаряд на Симеон Славчев от 20 метра.

Литекс определено беше ощетен в даденото продължение. След корнер ловчанлии стигнаха до изравнителен гол на Николай Бодуров с глава, но незнайно защо Ахмед Ахмед призна и после отмени попадението, с което си навлече гнева на целия оранжев щаб.

Левски – Литекс 1:0

Стадион: Георги Аспарухов
Главен съдия: Ахмед Ахмед

Левски:23. Илиев, 8. Прохазка, 13. Везалов, 25. Д.Димов, 28. Пинто, 45. Гаджев, 77. Велев, 29. Михелич (54 – Йовов), 22. Йорданов (81 – Силва), 19. Де Карвальо, 11. Родригес (88 – Вутов)

Треньор:Илиан Илиев

Литекс: 1. Пиргов, 16. Попов, 18. И.Миланов, 33. Бодуров, 3. Недялков, 6. Славчев, 21. Цветков, 17. Г.Миланов, 7. Ванжер (46 – Цветанов), 14. Ваюши (81 – Костадинов), 9. Иса (87 – Жуниор)

Треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: 1:0 Родригес – 22