PFC Litex

Безпроблемна победа постигнаха юношите на Литекс в Елитната група до 19 г. Момчетата на наставника Евгени Колев биха с лекота като домакини Сливен с 4:0 и продължават борбата си със Славия за сребърните медали в надпреварата. Дежурните напоследък голмайстори Руменов и Смирнов се разписаха по веднъж за успеха, два гола добави Симеон Славчев.

„Оранжевите“ подходиха малко отпуснато до почивката и вкараха дотогава само едно попадение, дело на Румен Руменов още в 40-та секунда след асистенция на Здравчев. През втората част обаче ловчанлии вдигнаха оборотите и резултатът бързо набъбна. Янаки Смирнов покачи, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Аладжов. Влезлият като резерва халф Славчев довърши гостите. Първо той засече с глава центриране от корнер на Руменов в 65-та минута, а малко след това с удар извън пенала оформи крайното 4:0.

Рутинен успех записа и Литекс-U17 в поредния кръг на своята група. Възпитаницiте на Николай Димитров разгромиха очаквано пловдивския Векта с 6:1 и запазват шансовете си за атака на върха, окупиран временно от Славия. За ловешките таланти се разписаха Кирил Десподов, Георги Минчев, Реян Даскалов (2), Никола Колев и Стефан Неделчев.