Константин Василев

На провелото се от 10 до 13.08 в околоностите на гр. Търговище държавно първенство за ветерани нашите ориентировачи завоюваха 4 медала в индивидуалните дисциплини и 1 медал в щафетните бягания.

Първата дисциплина беше спринта, в нея състезаващата се във възрастова група Ж50 Павлина Генова спечели златен медал. При 35 годишните мъже Румен Котков се нареди трети, а Константин Василев – пети.

В дългата дистанция, която се проведе на следващия ден, отново имахме призьори: Павлина Генова спечели втори златен медал, а Константин Василев остана втори на осем секунди от златото.

Организаторите дадоха възможност и на състезатели, които не са ветерани да участват в отворени маршрути, където нашите състезатели Димитър Христов и Йоан Филипов се наредиха съответно на първо и трето място.

В неделя състезателите премериха своите способности в щафетното състезание. В група М35, щафетата в състав П. Генова, Р. Котков и К. Василев зае второ място, а в група М45, щафетата ни в състав А. Трифонов, Ф. Филипов и Й. Дочев зае четвърто място.

В момента част от състезателите за на подготвително-тренировъчен лагер в гр. Обзор, след който ще вземат участие в тридневните състезания в околностите на гр. Жеравна, организирани от клубовете по ориентиране от гр. Сливен и Ямбол.