Отлично начало на сезона направиха състезателите на спортен клуб по ориентиране „Ловеч”. Те се наредиха на осмо място в отборното класиране от 18 отбора на 50-ото състезание за купа „АБРИТУС”, провело се на 22 април в Разград.

Димитър Христов спечели надпреварата във възрастова група „Мъже -16-годишни”, въпреки че той е все още 14-годишен. Другият ни представител в групата на 16-годишните Йордан Борисов е на 9-о място.

При 14-годишните момчета Йоан Филипов се окичи с бронза. През по–голямата част от състезанието той беше водач, но малко невнимание му попречи да се представи по-добре. В групата на 10-годишните момичета шампионка стана Ивайла Константинова, а в първото си участие сред 12-годишните момчета Константин Константинов, който е само на 8 години, се класира на 8-о място от 29 състезатели, като само една контролна точка преди финала той се движеше трети.

Треньорът и водач на отбора Константин Василев също спечели медал, заемайки трето място в група „Мъже – 21”.

По-рано тази година състезатели по ориентиране взеха участие в още три състезания (купа ”Трети март” – Плевен, купа ”Трите хълма” – В. Търново, „Браун къп” – Трявна). От тези състезания те си дойдоха с два сребърни медала (Д. Христов – „Мъже – 14”, и К. Константинов – „Мъже – 10”) и един бронзов (Й. Филипов – „Мъже – 14”).

В момента с подкрепата на треньорите Милен Гургуров и Преслава Василева повече от 70 деца в Ловеч правят първи стъпки в спортното ориентиране, участвайки в програмата „Спорт за децата в свободното време”.