Иван Банов

На 07.09 Спортен клуб по Ориентиране „Ловеч” заедно с любезната подкрепа на община Ловеч организира състезание по ориентиране за купа „Ловеч” 2012. Участие взеха над 100 състезатели от 15 клуба от цялата страна.

Състезателите от Ловеч се представиха на ниво и заеха 3то място в отборното класиране, но като домакини отстъпиха купата за третото място на отбора „Вежен” Тетевен. Второто място остана за отбора на „Север” Плевен.

Ивайло Мартинов и Цветомир Василковски заха 2ро и 3то място във възрастова група Мъже 14, Димитър Христов бяга в доста по-горната за него група – Мъже 18 и зае втората позиция. Преслав Евтимов стана първи в Мъже 10ти, а Симона Дилова – 2ра  в Жени 10. Константин Константинов зае 4то  място при 12 годищните момчета, а Ивайла Константинова бе на същата позиция но в Жени 10. В състезанието взеха участие и 10 от най-новите попълнения на ловешкия отбор, които се състезаваха в маршрут за начинаещи спечелен от Ваня Тодорова.

От 10 до 16.09 част от състезателите на СКО „Ловеч” ще бъдат на подготвителен лагер в Македония, а на 29 и 30.09 ще вземат участие в държавното първенство по нощно ориентиране и Купа „Дряново”.