PFC Litex

Литекс записа две нови победи в летните си контроли. В сряда оранжевите си спретнаха блиц-турнир, този път със съседските Спартак Плевен и Видима-Раковски, в който постигнаха успехи с по 1-0. Срещите бяха на принципа всеки срещу всеки и се играха в полувремена от 45 минути. Точни за ловчанлии в августовската вечер бяха Георги Миланов и Костадин Башов.

В първата си среща за вечерта домакините надиграха убедително, но вкараха само един гол на Спартак Плевен. За успеха с 1-0 се разписа националът Георги Миланов, който разстреля от упор стража на гостите след отлична асистенция на Галин Иванов. Вратарят на плевенчани се намеси успешно в още 2-3 ситуации, отразявайки майсторски удари на Заков и Иванов.

Гостите от Севлиево първи можеха да открият резултата във втората контрола, но вратарят на Литекс Евгени Александров се намеси перфектно срещу откъсналия се Християн Кожухаров. Натискът на домакините даде резултат и в 17-та те вкараха красив гол. Кирил Динчев центрира отлично от дясно и дошлият на проби нападател Костадин Башов се разписа с глава. Срещу Видима наставникът на оранжевите Христо Стоичков заложи на състав, в който преобладаваха почти изцяло младоците и юношите от школата. В 26-та минута близо до попадение беше и централният бранител Емил Грозев, но ударът му мина над гредата. В 36-та минута за малко не се разписа и холандецът Матусива, но стражът на Видима спаси шута му до гредата. След това и пред Чико Цветанов се отвори възможност, но той стреля покрай левия стълб.
Литекс – Видима 1-0

Голмайстор: Башов (17)

Съставът на Литекс срещу Видима: Александров,Динчев, Ил.Миланов, Грозев, Недялков, Цветков, Колев, Г.Миланов, Цветанов, Десподов, Башов (Славчев, Костадинов, Борисов, Матусива,Здравчев,Смирнов)

Литекс-Спартак Пл 1-0

Голмайстор: 1-0 Г. Миланов (23)

Състав на Литекс срещу Спартак Пл: Пиргов, Стр.Попов, Ил. Миланов, Бодуров, Божиков, Йеленкович, Цветков, Г. Миланов, Г.Иванов, Ваюши, Заков