Областният управител на Ловеч Ваня Събчева награди с грамоти днес, 21 юни, зрелостници на ГЧЕ „Екзарх Йосиф I”, завоювали победи и призови места на международни и национални състезания и прославили името на Ловеч. На тържествена церемония в зала „Америка за България” на училището бяха раздадени и дипломите на Випуск 2012. Губернаторът връчи документите за завършено средно образование на отличниците, като пожела на всички успешни кандидатстудентски изпити и след завършване на висшето си образование да се върнат в Ловеч, „за да продължим заедно да работим за града, за региона”. Тези дипломи да не са последните, а да бъдат ключ към сбъдване на вашите мечти, пожела на всички директорът на училището Радослав Хитов и благодари на губернатора, че като представител на държавата тук лично е удостоила с грамоти завоювалите национални и международни отличия.

За първенец на Випуск 2012 бе избрана Агнеса Михова, получавала шестици и през курса на обучение, и на държавните зрелостни изпити, спечелила много олимпиади и други състезания. Част от паричната си награда, получена с отличието „Екзарх Йосиф” й връчи и учителката Христина Бочева, която пожела на Агнеса „На добър час!”.

Общо 173 деца завършват тази година престижното училище. От тях 15 си отиват от тук с отличен успех в дипломите. На приключилите държавни зрелостни изпити учениците от Езиковата са получили шест пълни шестици по английски език, пет шестици по немски, и три пълни шестици по български език и литература. Една отлична оценка има и по биология.

Над 10 абитуриенти вече са приети за студенти в престижни университети в чужбина, а в СУ „Св. Климент Охридски” още преди кандидатстудентската кампания вече със сигурност има студен от Ловеч – лауреат от национална олимпиада по български език и литература, изкарал „Отличен 6”, което е вход към висшето училище. Много деца, също представили се отлично на предварителни изпити за университетите, се чувстват спокойни, че бъдещето им като студенти е сигурно.

2 коментара

  1. Представител на държавата само в Езикова гимназия ли е имало?

  2. Направи ми впечатление броят на отличниците. Много по чужди езици, пък само три по български, една по нормалните предмети, които по принцип са приоритет в едно училище. Това не е повод за хвалба. По-скоро за тревога, че освен по език, децата не получават достатъчно добра подготовка по предметите, които наистина са важни. Език се учи и извън гимназията.  в СУ „Св. Климент Охридски” още преди кандидатстудентската кампания вече със сигурност има студен от Ловеч – лауреат от национална олимпиада по български език и литература, изкарал „Отличен 6”,  ето това наистина е много добро постижение. 

Comments are closed.