PFC Litex

Литекс постигна нова победа в първенството на А група. Шампионите удариха с 3:1 Ботев във Враца и събраха 47 точки, колкото има и Черноморец. Два гола за оранжевия успех вкара Галин Иванов. Веднъж се разписа Марсело Никасио. Попадението за домакините бе дело на Бранимир Костадинов.

Ловчанлии можеха да открият резултата още в 10-тата минута, но удар на Г. Миланов срещна лявата греда. Малко след това и пред Сандриньо се откри добра възможност, но бразилецът от чиста позиция стреля в аут. Ботев можеше да вгорчи живота на оранжевите в 30-тата минута, но озовалият се в чиста позиция срещу Пиргов Лъчезар Балтанов стреля слабо във вратаря. В самия край на първата част малшансът за втори път съсипа Литекс. След изпълнение на корнер отбитата топка стигна до Петър Занев, чийто топовен шут за втори път срещна страничния стълб.

Литекс поведе малко след началото на второто полувреме. Галин Иванов проби мощно отдясно и центрира отлично към Никасио, който с глава простреля Митов за 0:1. Радостта на ловчанлии обаче трая кратко. В 54-тата минута защитата на Литекс проспа центриране отляво и Костадинов отблизо прати топката зад Пиргов – 1:1. 180 секунди по-късно вратарят Пиргов извади шампионите, след като виртуозно изби в корнер топовен шут на Ванков от 30 метра. Минута по-късно ловчанлии отново поведоха. Галин Иванов получи топката в наказателното поле на Ботев, освободи се от защитник и със страхотен удар направи Митов безпомощен за втори път. Шансът помогна на Литекс в 67-мата минута когато удар на Валериев отдалеч срещна дясната греда. Мачът бе решен 10 минути преди последния съдийски сигнал на рефера Стефан Спасов. Георги Миланов пресече подаване в центъра на терена, след което с перфектен пас намери Галин Иванов, който с премерен шут вкара за 1:3. До края Литекс можеше да стигне до още по-изразителен успех, но Марсело Никасио и влезлият като резерва талант Никола Колев пропуснаха.

Ботев (Вр) – Литекс 1:3

Стадион: Христо Ботев, 1000 зрители

Съдия: Стефан Спасов

Ботев: 1. Митов, 29. Савич (Ан. Петров,46′), 4. Ванков, 13. Маринов (Найденов, 59′), 14. Альошев, 8. Валериев, 7. Илиев, 30. Балтанов, 17. Коконов (Христов, 68′), 27. Рангелов, 10. Б. Костадинов

Треньор: Антони Здравков

Литекс: 1. Пиргов, 3. Занев, 7. Янев, 10. Сандриньо (Мирасема, 59′), 16. Попов, 17. Г. Миланов (Колев, 82′), 18. И. Миланов, 23. Йеленкович, 33. Бодуров, 77. Г. Иванов (Итуа, 81′), 99. Никасио

Треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Никасио (0:1, 51′), Костадинов (1:1, 54′), Г. Иванов (1:2, 58′, 1:3, 80′)

Жълт картон: Ан. Петров (64′), И. Миланов (70′), Г. Миланов (77′), Валериев (85′), Ангелов (86′)