PFC Litex

Академия Литекс се поздрави с нова победа над ЦСКА през уикенда. Оранжевите юноши биха с 3-2 армейците в дербито на Елитната група до 19г. Момчетата на треньора Евгени Колев бяха по-добрият тим на терена, но половин дузина пропуски ги лишаха от по – изразителен успех. В герой за ловчанлии се превърна нападателят Кристиян Петков, забил две попадения. Един гол добави и бранителят Емил Грозев. Литекс продължава да води във временното класиране с 10 точки от 4 мача и голова разлика 18-6.

Двубоят тръгна добре за гостите , които още в 4-та минута излязоха напред в резултата от дузпа. Това обаче не стресна играчите на Литекс, които изравниха четвърт час по-късно с технично изпълнение на Петков. Таранът получи извеждащ пас от Малинов и след като елиминира вратаря, от малък ъгъл се разписа. В 40-та минута домакините поведоха чрез Емил Грозев, вкарал с глава след центриране на Руменов. След почивката с малко късметлийски гол от пряксвободен удар в 53-та минута ЦСКА се върна в мача, което активизира оранжевите и те започнаха агресивно да търсят победата. Изгодни положения изпуснаха Станоев, Митов, Грозев, Минчев и Караколев. Столичани опитаха да изненадат с контри, но стражът Орлинов показа класа в две ситуации. В 60-та минута Руменов и играч на ЦСКА се спречкаха и получиха червени картони. В 85-та минута все пак нещата си дойдоха на мястото и натискът доведе до заслужено попадение. Кристиян Петков взаимодейства отлично с резервата Минчев и от границата на накзателното поле донесе успеха с 3-2.