PFC Litex

Христо Стоичков дебютира с победа в официалните си мачове с Литекс. Шампионите победиха с 3:0 Видима-Раковски пред 1000 зрители в Ловеч. Хеттрик реализира Марсело Никасио, с което загатна за много висока класа. Попаденията на бразилеца бяха повече от красиви.
Още от първата минута домакините обсадиха вратата на севлиевци и бързо стана ясно, че първият гол е въпрос на време. Той падна още в 6-ата минута. Тогава след отлична асистенция на Георги Миланов Марсело Никасио заби красиво попадение със странична ножица. Ловчанлии продължиха да имат пълно превъзходство и в 12-ата минута Янев центрира отлично в малкото наказателно поле, където Никасио стреля с глава в аут. В 23-ата минута Литекс имаше претенции за дузпа след нарушение срещу Галин Иванов. Реферът Атанас Димитров обаче остана безмълвен. Малко след това публиката отново беше на крака. Отлична атака отляво завърши с ниско центриране на Момчил Цветанов в наказателното поле, където Марсело Никасио засече топката от въздуха и за втори път направи вратаря Василев безпомощен. До края на полувремето домакините имаха още няколко ситуации, които като по чудо не завършиха с трети гол.
След почивката шампионите отново имаха пълно превъзходство, но намалиха оборотите. В 57-ата минута Марсело Никасио можеше да отбележи трети гол, но не успя да засече центриране на Страхил Попов отдясно. Единствената по-сериозна възможност за гостите от Севлиево дойде в 70-ата минута. Тогава Хикмет пробва удар от дъгата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Красива атака на Литекс в 78-ата минута замалко да завърши с попадение. Цветанов подаде към Янев, който пропусна топката за Сандриньо пред пеналта, но шутът на бразилеца излезе високо в аут. В 86-ата минута Ваюши изведе Никасио в удобна позиция при скоростна атака, бразилецът финтира защитник и с майсторски удар реализира своя хеттрик.

ЛИТЕКС – ВИДИМА-РАКОВСКИ 3:0

Градски стадион в Ловеч, 1000 зрители

ЛИТЕКС:

1. Пиргов, 3. Занев, 7. Янев, 16. Стр. Попов, 17. Г. Миланов (60-10. Сандриньо), 18. И. Миланов, 23. Йеленкович, 27. Цветанов, 33. Бодуров (78-5. Итуа), 77. Иванов (72-14. Ваюши), 99. Никасио
Треньор: Христо Стоичков

ВИДИМА-РАКОВСКИ:

16. Василев, 6. Щърков, 13. Г. Иванов, 21. Наков, 4. Дреновички, 5. Стойчев (80-20. Чипев), 8. Р. Иванов, 10. Хикмет, 11. Колев, 18. Тонев (46-7. Кожухаров), 15. Русев (46-9. Тафраджийски)
Треньор: Костадин Ангелов

Голмайстори: 3:0 Никасио (6,27, 86)

Жълт картон: Занев; Колев

Главен съдия: Атанас Димитров