PFC Litex

Литекс постигна изключително ценна победа, след като нокаутира с 1:0 Левски в дербито на 21 кръг в “А” група. Христо Янев отбеляза единственото попадение в 30-ата минута. Халфът направи Пламен Илиев безпомощен с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

През първата част шампионите имаха тотално превъзходство и на няколко пъти пропуснаха чисти положения. До 10-ата минута Георги Миланов на два пъти можеше да отбележи, но първият път стреля в аут от въздуха, а след това Илиев спаси шута на национала.До почивката вратарят на “оранжевите” се прояви, като извади страхотен удар на Владимир Гаджев.

През второто полувреме Литекс се прибра в защита и разчиташе предимно на контри. Левскарите пък владееха повече топката и на два пъти бяха близо до изравняването. Между 65-ата и 67-ата минута пред влезлия като резерва Христо Йовов се откриха две възможности, но нападателят не успя да преодолее Илко Пиргов.