PFC Litex

Литекс загуби от Берое с 0:1 на традиционно негостоприемния терен в Стара Загора. В нервния и на моменти груб сблъсък оранжевите се стараха, но този път не бяха на нивото си от последните двубои. Нахъсаните домакини успяха да стигнат до успеха в началото на второ полувреме с гол на португалеца Каядо.

Наставникът Христо Стоичков направи една промяна в състава, разгромил преди седмица Черно море в Ловеч. На мястото на Момчил Цветанов в титулярната единадесеторка се завърна националът Георги Миланов.

Двубоят започна очаквано доста оспорвано, със здрави единоборства и не малко нарушения, което не позволи на отборите да сътворят интересни и опасни ситуации за гол в първите тридесетина минути. Няколко мелета и разбърквания след корнери не бяха проблем за вратарите Пиргов и Акалски. Опитите за контраатаки на домакините пък бяха с лекота разгадавани от ловешкия ариергард.

В 33-та минута оранжевите на два пъти застрашиха вратата на Берое, но ударите на Г. Миланов от далечна дистанция и на Бодуров с глава не бяха точни. В 42-та минута Симеон Славчев се откъсна зад отбраната, но бе повален. Отборът на Литекс претендираше за дузпа, тъй като нарушението бе в наказателното поле, но главният съдия отсъди пряк свободен удар, от който капитанът Йеленкович не успя да порази вратата. При последвалия корнер пък Акалски спаси удар с глава на Иса.

След края на полувремето пред тунела се разиграха неприятни сцени. Емоциите взеха връх и последвалата размяна на реплики завърши с грозна постъпка на старозагорски играч, който ритна в корема Исмаил Иса. За радост до сериозно спречкване и бой не се стигна и нещата се успокоиха.

Втората част започна по най-лошия начин за Литекс. В 48-та минута Берое откриха резултата след шут на Давид Каядо, който порази неспасяемо мрежата за 1:0. Попадението попари ловчанлии, които тръгнаха настървено да обръщат развоя на мача. Офанзивната мощ бе подсилена с пускането в игра на Момчил Цветанов, малко по-късно на терена се появи и таранът Герасим Заков.

Устремени напред оранжевите за малко да допуснат и втори гол, но футболист на домакините нацели напречната греда. В 87-та минута Иса все пак можеше да донесе равенство. След разбъркване в наказателното поле, топката се озова в нападателя, но стражът Акалски не трепна и спаси диагоналния удар.

Берое – Литекс 1:0

Стадион: Берое – 800 зрители
Главен съдия: Станислав Ставров

Берое: 12. Акалски, 77. Еуженио, 3. Зафиров, 14. Дишлиев, 15. Динков, 8. Лузейро, 16. Велев, 21. Елиаш, 88. Каядо (Ливраменто – 90), 23. Христов (Райнов – 90), 11. Родолфо (Мартинс – 46)
Треньор: Петър Хубчев

Литекс: 1. Пиргов, 16. Попов, 18. И.Миланов, 33. Бодуров, 4. Божиков, 23. Йеленкович, 6. Славчев (Цветанов – 55), 14. Ваюши (Заков – 75), 21. Цветков, 17. Г.Миланов, 9. Иса

Треньор: Христо Стоичков

Жълти картони: И. Миланов (31), Мартинс (46), Зафиров (63)