PFC Litex

итекс направи реми 1:1 при гостуването си на Локо Пд в интересен, но нервен мач. Оранжевите могат да съжаляват за изпуснатата победа. Те създадоха достатъчно ситуации, първи вкараха гол, но по много лесен начин допуснаха изравняването. Георги Миланов бе точен за ловчанлии, за противника се разписа бившият халф на Литекс Марин Петров.

Наставникът Христо Стоичков заложи на единадесеторката, победила ЦСКА преди седмица. Националът Георги Миланов отново започна на левия фланг, а Ваюши подпомагаше от втора линия нападателя Заков. След четвърт час обаче се наложи Стоичков да прави принудителна смяна. Теренът напусна бранителят Илия Миланов, който пострада при сблъсък с Димо Атанасов. Неговото място в ариергарда зае младокът Антон Недялков.

Литекс стигна първи до стопроцентова голова ситуация. В 24-тата минута невероятен пропуск направи Галин Иванов, озовал след меле очи в очи с Кунчев. Играчът на ловчанлии обаче стреля от три метра в тялото на вратаря. В 38-мата минута оранжевите поеха атака четирима срещу един в половината на домакините, но Г. Миланов не избра най-правилното решение за извеждащия пас и контрата пропадна. Малко по-късно и Заков се оказа на стрелкова позиция, но се засуети и ударът му беше блокиран. Натискът на ловчанлии логично даде резултат. В даденото от съдията продължение на 1-вото полувреме Георги Миланов стреля от малък ъгъл с левия крак и топката се озова в мрежата за 0:1.

Втората част започна лошо за момчетата на Стоичков. В 50-тата минута груба грешка и невнимание в защитата позволиха на Петров необезспокояван да изравни лесно резултата. Попадението изненада оранжевите, но те не спряха да търсят нови положения и победна развръзка на мача. В 56-тата инута Бодуров свали топката с глава на Иванов, който веднага стреля от воле, но Кунев се намеси майсторски. В тези минути хладнокръвие показа и колегата му Илко Пиргов, справил се с опасен удар на Златински. В 74-тата минута капитанът Йеленкович центрира отлично в наказателното поле, Бодуров се извиси над всички и стреля опасно с глава, но на сантиметри от лявата греда. Малко по-късно Г. Миланов опита късмета си от пряк свободен удар, но Кунчев отново бе на мястото си.

Локомотив Пд – Литекс 1:1
Стадион: Лаута, зрители
Главен съдия: Иван Кирилов

Литекс: 1. Кунчев, 17. К.Марков, 3. В.Георгиев, 5. П.Ковачев, 19. М.Петров (Котев – 75), 16. Златински-к, 23. Д.Георгиев, 33. Д.Атанасов, 90. Димитрио (Станков – 46), 71. Спасов (Стефанов – 46), 77. Диего
Старши треньор: Христо Стоичков

Локомотив Пд: 1. Пиргов, 16. С.Попов, 33. Бодуров, 18. И.Миланов (Недялков – 16), 4. Божиков, 23. Йеленкович-к, 21. Цветков, 17. Г.Миланов, 77. Г.Иванов, 14. Ваюши (Цветанов – 69), 10. Заков (Колев – 87)
Старши треньор: Емил Велев

Голмайстор: Миланов (45, 0:1), Петров (50, 1:1)