PFC Litex

С пестелива, но достатъчна победа с 0:1 си тръгна Литекс от Варна. Оранжевите надиграха местния Спартак, но успяха да вкарат само един гол в първия осмина-финален мач за Купата. Успехът дойде след попадение на национала Георги Миланов в средата на първата част.

Наставникът Христо Стоичков направи три промени в състава, давайки шанс като титуляр по десния фланг на 16-годишния младок Кирил Десподов. Сред избраниците му попаднаха също халфът Томи Костадинов и бранителят Кирил Динчев, а в групата за мача бяха записани и четири нови момчета от академията на клуба.

Устремът на домакините бе охладен в 22-та минута когато Георги Миланов откри резултата. Халфът завърши отлично разиграване от корнер и с премерен шут от границата на пеналта вкара за 0:1. На тежкия терен логично скоростен и техничен футбол нямаше как да се покаже и до края на полувремето интересни моменти и пред двете врати липсваха.

Втората част започна с куриозна ситуация. Неособено динамичното темпо на двубоя бе нарушено от близо петминутно прекъснаване заради нахлуването на терена на бездомно куче, което с дружни усилия футболистите прогониха. В 60-та минута варненци за малко не изравниха, но Станчев отблизо нацели напречната греда. В ответната атака Георги Миланов опита атрактивна задна ножица, но ударът му мина покрай страничния стълб. В 69-та минута Ваюши можеше да покачи, но се засуети и от непосредствена близост пропусна чист гол. Наставникът Стоичков пусна в хода на срещата Герасим Заков, Борислав Борисов и юношата Кристиян Петков. Офанзивният вал на ловчанлии продължи натиска, но до нови попадения не се стигна.

Спартак Варна – Литекс 0:1

Стадион: Спартак – 500 зрители
Главен съдия: Георги Кабаков

Спартак Варна: 31. Марков, 17. Георгиев, 21. К.Иванов, 16. Димов, 55. Св.Иванов, 10. Кателиев, 20. Цирков (85 – Беадиров), 14. Димов, 8. Димитров (64 – Мехмед), 27. Станчев, 5. В.Маринов

Треньор: Румен Димов

Литекс: 1. Пиргов, 2. Динчев, 18. И.Миланов, 33. Бодуров, 4. Божиков, 6. Славчев, 15. Костадинов, 17. Миланов, 14. Ваюши (90 – Петков), 20. Десподов (70 – Борисов), 9. Иса (65 – Иса)

Треньор: Христо Стоичков

Жълти картони: Ваюши, Д. Димов, Борисов