PFC Litex

Литекс претърпя първа загуба за сезона. Оранжевите отстъпиха като домакини с 0:2 от Лудогорец в оспорван и нервен мач. Литекс беше по-добрият отбор,но слабост пред гола отново не позволи на домакините да си вкарат положенията, докато разградчани хитро се възползваха от две грешки и стигнаха до успеха.
Христо Стоичков излезе без промени в титулярната единадесеторка, на която залага основно от началото на сезона. Националът Георги Миланов започна на левия фланг, а в помощ на Герасим Заков бе прикрепен Армандо Ваюши.
Без излишно бавене и разузнаване, двата тима се захапаха здраво от самото начало. Първи до по-сериозна голова опасност стигнаха домакините. В 7-мата минута Заков пусна топката в наказателното поле към Галин Иванов, който стреля от движение, но Чворович сигурно спаси. В 15-тата минута обаче ликуваха разградчани. Ловешката отбрана не съумя по най-добрия начин да изчисти топката пред пеналта и тя се озова в Гъргоров, който с премерен шут откри резултата.
Голът не пречупи устрема на оранжевите, които на свои ред създадоха две отлични ситуации. В 33-тата минута след перфектно разиграване на статично положение, Заков стреля силно, но Чворович пак бе на мястото си. Две минути по-късно защитата на Лудогорец отново се пропука. Ваюши открадна топката и подаде към Заков, който обаче не успя да нанесе точен удар и изпусна да изравни.
След почивката Литекс излезе смело за да обърне мача. В предни позиции обаче ловчанлии бяха неточни и разконцентрирани в завършващата фаза. Положения изпуснаха Заков и Галин Иванов, който от непосредствената близост не успя да овладее топката и да разстреля от упор Чворович. Постепенно в игра се поевиха и новите попълнения Исмаил Иса и Едон Хасани, както и нападателят Башов, с които Стоичков потърси допълнителна мощ в атаката си. При повече късмет и шанс можеше да се разпише красиво със задна ножица. В 71-вата минута Лудогорец нанесе своя решителен удар. С голям късмет и рикошет питата от резервата Бургзорг топка и подлъга Пиргов и влезе в мрежата за 0:2.

Литекс – Лудогорец 0:2

Стадион: Градски, Ловеч 3000 зрители
Съдия: Стефан Спасов

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 10. Заков (63-Иса), 14. Ваюши (77-Башов), 16. Попов, 17. Г.Миланов (76-Хасани), 18. И.Миланов, 21. Цветков, 23. Йеленкович, 33. Бодуров, 77. Г.Иванов

Старши треньор: Христо Стоичков

Лудогорец: 81. Чворович, 5. Барт, 23. Минев, 33. Гулдън, 8. Генчев, 18. Дяков, 84. Марселиньо (62-Марселиньо), 23. Гъргоров (92-Кишада), 80. Кайсара, 22. М.Иванов, 73. Стоянов (76-Гела)

Старши треньор: Ивайло Петев

Голмайстор: Гъргоров (15, 0:1), Бургзорг (71, 0:2)