PFC Litex

Литекс с лекота отнесе Видима Раковски във втората си лятна контрола. Оранжевите победиха безпроблемно съседите си от Севлиево с класическото 3:0. Успехът можеше да е доста по-изразителен, но момчетата на Стоичков изпуснаха поне още 6 попадения, както и дузпа. Новото попълнение Заков отново се разписа, голове забиха и юношите Никола Колев и Румен Руменов.

Домакините започнаха ударно и още в 3-тата минута Никола Колев откри резултата. Юношата се възползва от центриране на Цветанов и с удар от въздуха прехвърли вратаря. До 20-тата минута оранжевите имаха още три положения, включително и греда след удар от 20 метра на Страхил Попов. Гостите трудно удържаха постоянните атаки на нахъсаните младоци и в 24-тата минута инкасираха нов гол. Нападателят Заков изпревари защитата и с глава покачи на 2:0, засичайки отличен пас на Божиков отляво. Преди това бранител на Видима предотврати сигурен гол, изчиствайки от голлинията удар с глава на Бодуров. Нови пропуски направиха също Колев и Г. Миланов. В 33-тата минута Никола Колев обра овациите на публиката с продължителен рейд и комбинация с Ваюши, но за съжаление не успява да я завърши с гол.
През втората част наставникът Христо Стоичков пусна в игра изцяло нова единадесеторка, която продължи да контролира мача и да атакува. След двойно подаване Славчев изпусна да вкара от удобна позиция, а в 70-тата минута Смирнов би леко отсъдената дузпа и вратарят Христов спаси. По-точен от бялата точка беше Румен Руменов, който хладнокръвно реализира в 86-тата минута втория наказателен удар, свирен за спъване на Славчев в пеналта.

Литекс – Видима Раковски 3:0
Стадион: Градски, Ловеч, 100 зрители
Съдия: Ивайло Петров

Литекс: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 8. Никола Колев, 10. Герасим Заков, 14. Армандо Ваюши16. Страхил Попов, 17. Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 27. Момчил Цветанов (М. Иванов, Александров, Динчев, Грозев, Недялков, Борисов, Руменов, Славчев, Костадинов, Здравчев, Десподов, Смирнов)
Старши треньор: Христо Стоичков

Видима Раковски: Д. Желев, Стойчев, Райков, Минков, Пл. Кожухаров, Мекиков, Хр. Кожухаров, Игнатов, Гюзелев, Коларов, Любенов
Старши треньор: К. Ангелов
Голмайстор: Г. Миланов (3, 1:0), Заков (25, 2:0), Руменов (86, 3:0)