PFC Litex

Литекс победи с 1-0 Аполон Лимасол в здрав и оспорван мач в Ловеч. Автор на победния гол стана тестваният нападател Матусива, разписал се след отлична асистенция на Заков. Оранжевите започнха нахъсано мача и създадоха няколко нелоши положения в половината на гостите. Георги Миланов опита изненадващ удар, после албанецът Ваюши бе изведен отлично от Иванов, но в последния момент шутът му бе блокиран. В 16-та минута Галин Иванов за малко не се разписа с тупалка от 25 метра, но стражът Вале майсторски спаси. Кипърците противодействаха с агресивен, на моменти груб стил, но без реално да застрашат вратата на Пиргов. До края на полувремето Литекс продължи да доминира, но играта се изнерви и накъса от честите нарушения на тима от Лимасол.

След почивката картината на терена не се промени особено-много битка и единоборства за сметка на атрактивния футбол и головите ситуации. Близо час игра като титуляр за ловчанлии записа дошлият на проби испанец Лопес, шанс да покаже качествата си в предни позиции получи и холандецът Матусива. Наставникът Христо Стоичков спази традицията да гласува доверие и на най-младите си футболисти и те също влязоха като резерви в течение на срещата. Активно по фланга се включи 16 годишният Десподов, но липсата на опит му попречи да завърши по-прецизно своите пробиви.Натискът и старанието на домакините бяха заслужено увенчани с победен гол в последната минута. Нападателят Герасим Заков се пребори с кипърски бранител,нахлу мощно в пенала и подаде към Матусива, който с премерен шут донесе успеха за Литекс.

Литекс Ловеч – Аполон Лимасол 1-0
1-0 Матусива(90)