PFC Litex

Литекс загуби тежко с 1:4 гостуването си на ЦСКА. Въпреки това ловчанлии все още имат шанс за класиране в Лига Европа. За да стане това факт “армейците” трябва да станат шампиони, “оранжевите” да бият Локо Пд в последния кръг и Черноморец да не спечели в Монтана.

Пред 8000 зрители “червените” поведоха с 2:0 през първото полувреме. Два гола заби Мораеш, който се възползва от грешки в защитата на Литекс. В самото начало на втората част резултатът стана 3:0, след като Тодор Янчев намери Мораеш в чиста позиция и бразилецът отблизо заби. В 63-тата минута ЦСКА стигна до 4-ти гол, след като Крачунов засече с глава центриране на Галчев от ъглов удар. Почетният гол за Литекс падна 4 минути по-късно. Цветанов довкара отбита от гредата топка след шут на Тодоров отблизо.

Малшансът също съсипа ловчанлии. През първото полувреме се наложи треньорът Христо Стоичков да направи принудителни смени. Заради контузии мача не можаха да доиграят Илия Миланов и Марсело Никасио.

ЦСКА – Литекс 4:1

Стадион: Българска армия, 8000 зрители

Съдия: Александър Костадинов

ЦСКА: 92. Мболи, 5. Янчев, 10. Мораеш (Костов, 61′), 11. Бандаловски, 18. Галчев, 19. Попов, 25. Грънчов, 26. Дюлгеров (Трифонов, 84′), 32. Паун (Янев, 55′), 66. Крачунов, 99. Присо

Старши треньор: Стойчо Младенов

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 6. Жос, 33. Бодуров, 18. И.Миланов (Итуа, 28′), 23. Йеленкович, 16. Попов, 14. Ваюши, 17. Г.Миланов, 27. Цветанов, 99. Никасио (Тодоров, 38′)

Старши треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Мораеш (1:0,24′ , 2:0, 37′, 3:0, 47′), Крачунов (4:0, 63′), Цветанов (4:1, 67′)

Жълт картон: Бодуров (16′), Божиков (60′), Итуа (80′)