PFC Litex

Литекс отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби на полуфинала с 0:1 от Локо (Пд). Юнес Бенжалюн отбеляза единственото попадение в 78-ата минута, след като с голяма доза късмет довкара отбита от гредата топка.
В първите минути двата отбора се проучваха, като положенията пред Пиргов и Караджов липсваха. Само веднъж пред Никасио се отвори възможност, но бразилецът не успя да се пребори с бранителите на Локомотив.

Първото сериозно положение за ловчанлии дойде в 8-ата минута. Тогава след центриране от корнер топката бе отбита и попадна в краката на Небойша Йеленкович, чийто шут от дъгата на наказателното поле срещна напречната греда. Малко след това гостите погледнаха по-смело към вратата на Литекс. Златински намери Лазаров в пеналта, но Електричката прати топката в аут. Отново Лазаров имаше възможност в 20-ата минута. Този път опитният играч пробва Пиргов от фаул, но стражът на шампионите внимаваше и спаси. Секунди по-рано Христо Спасов получи тежка контузия и бе заменен принудително от Йордан Тодоров. Грешка на Родритес в 21-ата минута позволи на Христо Янев да се озове в чиста позиция в наказателното поле на Локомотив, но халфът шутира над напречната греда. Последва най-чистото положение за “черно-белите”. Серджиньо центрира от фаул в наказателното поле на домакините, топката като на шега стигна до Бенжалюн, който не успя да уцели опразнения ъгъл. В следващите минути “оранжевите” натиснаха, като предпочитаха да центрират в наказателното поле на Иван Караджов. Веднъж Бодуров имаше добра възможност, но ударът му с глава излезе в аут. Две минути преди почивката дойде и най-спорното положение през първата част. След добра атака отдясно, Галин Иванов центрира към Никасио в малкия пеналт, бразилецът пробва да стреля, като топката се удари в ръката на Юнес Бенжалюн. Реферът Таско Тасков обаче остана безмълвен, с което вбеси ловешките играчи. Локомотив пък отговори с опасна атака, при която Даксон направи самостоятелен пробив и шутира опасно от чиста позиция, но Пиргов се намеси зрелищно и изби в корнер.

В началото на втората част мачът бе прекъснат за кратко заради хореографията на гостуващата агитка, която засипа терена с факли. В 55-ата минута Пиргов изби в ъглов удар коварен шут на Лазаров от фаул встрани от пеналта на Литекс. В 59-ата минута гостите поискаха втори жълт картон за Бодуров, но реферът Таско Тасков правилно прецени, че нарушението срещу Серджиньо не заслужава официално предупреждение. Бърза атака на “смърфовете” 120 секунди по-късно завърши с опасен удар на Жереми Родригес на сантиметри от дясната греда. В 74-ата минута Даксон опита да хитрува и след самостоятелен пробив се хвърли на земята около линията на наказателното поле. Реферът Тасков обаче мигновено му показа жълт картон за симулация. Локомотив поведе в резултата в 78-ата минута. Серджиньо центрира от фаул, топката се отби в напречната греда и попадна в Бенжалюн, който с глава я довкара във вратата – 0:1. В последните минути Даксон се забави за една смяна, заради което бе изгонен след втори жълт картон. Емил Велев бе принуден да извади Здравко Лазаров вместо бразилеца. Вратарят Караджов пък блестящо сапаси удар на Янев от фаул в 90-ата минута. Последва пропуск и на Никасио, който не успя сам срещу Иван Караджов.

Литекс – Локо (Пд)    0:1

Градски стадион в Ловеч, 3500 зрители

Литекс: 1. Пиргов, 3. Занев, 6. Жос (80-9. Тодоров), 7. Янев, 16. Попов, 17. Г. Миланов, 18. И. Миланов, 23. Йеленкович, 33. Бодуров, 77. Иванов (72-14. Ваюши), 99. Никасио

Треньор: Христо Стоичков

Локо (Пд): 12. Караджов, 2. Родригес, 4. Венков, 5. Бенжалюн, 10. Серджиньо, 16. Златински, 23. Георгиев (85-44. Витанов), 25. Йошев, 71. Спасов (22-7. Тодоров), 77. Лазаров (90-11. Йорданов), 87. Даксон

Треньор: Емил Велев

Жълт картон: Попов, Бодуров, Йеленкович; Георгиев, Даксон

Червен картон: Даксон (88)

Главен съдия: Таско Тасков