litex1003131PFC Litex

Литекс и Локомотив Пд направиха реми 2-2 в оспорвано и качествено дерби, в което имаше динамичен футбол, обрати и красиви голове. Оранжевите допуснаха нелепо изравняване в края на мача с попадение от нищото, след като през цялото време имаха надмощие и водеха в резултата. Ловчанлии обаче направиха и 3-4 фрапиращи пропуска, което в крайна сметка им костваше заслужената победа. С гол и асистенция се отчете Георги Миланов, разписа се и Исмаил Иса. За гостите точни бяха Абушев и Фераресо.

Хиксът утвърди момчетата на Христо Стоичков на 3-то място във временното класиране. След 17-ия кръг те имат в актива си 35 точки, с една повече от пловдивския Ботев.

Литекс сюрпризира неприятно гостите още в 9-та минута. Тогава Георги Миланов изведе точно намиращият се на ръба на засадата Исмаил Иса и нападателят хладнокръвно откри резултата. В 18-та минута Ваюши пресече пас пред пенала, финтира противников бранител и стреля силно с левачката, но топката профуча до дясната греда. Десетина минути по-късно обаче  гостите се възползваха от разконцентрираност в ловешката отбрана и изравниха чрез Рангел Абушев, който засече с глава центриране от ляво.

Ловчанлии продължиха с натиска си и Иса се размина с гола след подаване на Ваюши. В 38-та минута зрителите на стадиона станаха свидетели на две красиви отигравания в оранжево. Със страховит удар дебютиралият бразилец Ванжер нацели десния страничен стълб, а отбитата топка се върна при национала Миланов, който с мощна тупалка в лявата греда покачи на 2-1.

Втората част започна със стопроцентов шанс за Литекс. Иса напредна и изведе перфектно Миланов фронтално срещу вратаря, но халфът тръгна да лъже и Господинов и му отне топката. В 72-та минута  оранжевите отново пропуснаха чисто положение. Ваюши пусна към Иса, таранът обаче малко се позабави и стражът на гостите парира диагоналният му шут.

Лекотата, с която Литекс пропускаше ситуациите, бе наказана в 77-та минута от влезлия като резерва за смърфовете Диего Фераресо. Бразилецът открадна топката от Славчев и успя да изравни за 2-2.Стоичков пусна в игра и втори централен нападател в лицето на Стенио Жуниор, който изпусна да се превърне в герой в едно от многото мелета накрая пред Господинов. В една ситуация домакините бяха ощетени от страничния съдия, който вдигна засада на Иса след като обаче нападателят получи паса от играч на Локомотив.