litex1703131PFC Litex

Литекс запаси третото си място в класирането след рутинен успех в Перник. Оранжевите надделяха над местния Миньор с 2:1 в изнервен мач след два гола на халфа Георги Миланов. Националът донесе успеха с попадения след самостоятелен рейд и красива странична ножица.

От самото начало Литекс взе инициативата, търсейки рано да отбележи гол, но Иса и Бодуров не успяха в ударите си. В 28-мата минута обаче логичното се случи. Със светкавична контраатака през центъра Славчев изведе Георги Миланов, който с продължителен рейд нахлу в пеналта и откри резултата. До края на полувремето оранжевите продължиха да имат териториално надмощие, но без да създадат нови опасности. В 44-тата минута домакините направиха първия си плах опит да застрашат вратата на Пиргов, но стражът безпроблемно спаси удара на Маду от 20-тина метра.

Литекс увеличи преднината си в 54-тата минута с невероятно красив гол на Георги Миланов. Националът бе изведен с двоино подаване от Иса и от зоната на дузпата с атрактивна странична ножица покачи на 2:0. Поуспокоени от аванса си, ловчанлии допуснаха с опасна близост съперника си и в 61-та минута Маду успя да се пребори и да намали резултата. Попадението окрили пасивните до този момент домакини, а играта стана още по-динамична и успорвана.
Камата направи две смени, пускайки в игра Томи Костадинов и бразилецът Ванжер. В 73-та минута хубав рейд на кариоката завърши със силен шут спасен от Пейков. В 89-та минута Бодуров засече с глава центриране на Божиков, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

Главен съдия: Таско Тасков

Стартов състав на Миньор: 22. Пейков, 2. Райчев, 5. Хикмет, 10. Павлов (58 – Ив. Стоянов), 14. Ив. Цветков, 17. Софрониев (58 – ), 19. Петров, 20. Д. Стоянов (84 – Йорданов), 9. Маду, 78. Нджой, 76. Станчев

Старши треньор: Николай Тодоров

Стартов състав на Литекс: 1. Пиргов, 3. Недялков, 6. Славчев, 9. Иса (83 – Жуниор), 16. Попов, 14. Ваюши (68 – Костадинов), 17. Г. Миланов, 33. Бодуров, 21. Ал. Цветков, 4. Божиков, 27. Цветанов (70 – Ванжер)

Старши треньор: Христо Стоичков

Жълти картони: Цветанов (29), Софрониев (34), Цветков (58), Иса (81), Бодуров (89)