PFC Litex

Литекс изпусна Лудогорец в зрелищен мач пред 6000 зрители в Разград. Мачът завърши 1:1. Литекс взе точка, с която продължава битката за 4-тото място, докато домакините загубиха 2 в борбата за титлата. Момчил Цветанов откри резултата в 75-тата минута с брилянтна контраатака, възползвайки се от добър пас на Мирасема. Разградчани изравниха чрез бившия играч на Литекс Станислав Генчев. В 80-тата минута халфът засече отблизо подаване на Михаил Александров.

Куп положения за гол видяха зрителите на “Лудогорец Арена”. Особено опасни бяха ситуациите при контрите на ловчанлии, като на два пъти Тиаго Мирасема и Галин Иванов направиха уникални пропуски. В самия край на мача, реферът Калим Людмилов не отсъди чиста дузпа за Литекс, след фаул на Минев срещу Галин Иванов.

Лудогорец – Литекс 1:1

Стадион: Лудогорец Арена, 6500 зрители

Съдия: Калин Людмилов

Лудогорец: 1. Голубович, 25. Минев, 5. Барт, 33. Гулдан, 20. Шоко, 8. Генчев, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 73. Стоянов, 22. М.Иванов (М. Александров, 70′), 27. Кабаселе (Бакалов, 39′)

Треньор: Ивайло Петев

Литекс: 1. Пиргов, 3. Занев, 5. Итуа, 6. Жос, 11. Мирасема, 14. Ваюши (Цветанов, 70′), 15. Т.Костадинов (Колев, 68′), 16. Попов, 23. Йеленкович, 4. Божиков, 99. Никасио (Галин Иванов, 64′)

Треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Момчил Цветанов (0:1, 75′), Генчев (1:1, 80′)

Жълт картон: Т. Костадинов (50′), Шоко (62′), Йеленкович (67′), Никола Колев (70′), Жос (72′), Итуа (79′), Цветанов (80′), И. Стоянов (83′), Божиков (86′), Марселиньо (90′)