PFC Litex

Литекс успя да победи с 1:0 Черноморец в много оспорван и интересен мач. Оранжевите спечелиха дербито за челното каре в класирането след победен гол на национала Георги Миланов, който се разписа минута преди края. До тогава двамата вратари Илко Пиргов и Стоян Колев с блестящи намеси удържаха нулевото равенство.

В състава на Стоичков се завърнаха основни фигури като Йеленкович, Страхил Попов и Цветков, които пропуснаха последните мачове заради травми. Извън терена остана офанзивният халф Момчил Цветанов, получил разтежение.

Гостите първи стигнаха до стопроцентови ситуации за гол. В рамките на една минута се наложи вратарят Пиргов да показва класа срещу излезлите очи в очи с него Боли и Фо-Поре. Това стана в 13-тата минута, когато оранжевата защита се пропука сериозно на два пъти и Пиргов с отлични рефлекси спаси мрежата си. В 27-мата минута шанс се предостави и пред Иса. Нападателят бе изведен в изгодна позиция срещу Колев, но се засуети и ударът му бе блокиран.

Втората част отново започна с сериозна намеса на ловешкия вратар Пиргов, който реагира отлично при шут на Христов от 15тина метра. Стоичков подсили офанзивния вал с Галин Иванов, който замени принудително напусналия с травма капитан Небойша Йеленкович.
В 65-тата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Националът Миланов се отскубна на центъра, но бе повален от Венелин Филипов, който бе последен в защитата и логично реферът Костадинов му показа директно пътя към съблекалните. Секунди по-късно резервата Галин Иванов изпусна отблизо да открие резултата, стреляйки от воле в аут.

В 75-тата минута стражът на бургазлии Стоян Колев се прояви блестящо избивайки удар от упор с глава на албанеца Ваюши. Напористият натиск на Литекс бе възнаграден с победен гол на Георги Миланов в 89-тата минута. Халфът бе изведен в пеналта от резервата Герасим Заков и технично прехвърли Колев донасяйки ценния успех за ловчанлии.

Литекс-Черноморец 1:0

Стадион: Градски, Ловеч – 700 зрители
Главен съдия: Александър Костадинов

Литекс: 1. Пиргов, 4. Божиков, 6. Славчев (78 – Заков), 9. Иса (89 – Томи Костадинов), 14. Ваюши, 16. Попов, 17. Г. Миланов, 18. Ил. Миланов, 21. Цветков, 23. Йеленкович (46 – Галин Иванов), 33. Бодуров
Треньор: Христо Стоичков

Черноморец: 12. Колев, 2. Дянков, 3. Терзиев, 6. Паланков, 10. Христов (69 – Дрянов), 22. Цонков, 25. Димов, 32. Уатара, 37. Фо-поре, 44. Филипов, 94. Боли (89 – Йорданов)

Треньор: Димитър Димитров

Жълти картони: Христов (7), Паланков (21), Ваюши (40), Г. Иванов (72) Божиков (86)