djudoaprilci1202122На 10.02.2013 год. в зала Христо Ботев  град София с Държавния личен шампионат за юноши и девойки старша възраст стартира спортният календар на Българската федерация по джудо. На татамито премериха сили състезатели от цялата страна. Сестрите Данкови от спортен клуб „Планинец” – град Априлци завоюваха един златен и един сребърен медал. В категория до 40 кг . по-малката сестра Калина победи всичките си съпернички в групата и на финала отстъпи на представителката от СК „БДИН” – Видин .

По-голямата Милена Данкова – координатор на Младежкия Червен кръст в Априлци, в категория до 48 кг. успя да се наложи над всичките си съпернички и завоюва златен медал и титлата „Републикански шампион”. В групата тя победи съответно състезателките от гр. Монтана , Сливен и Панагюрище , а на финала срази с чиста победа „ипон” представителката на Спортна академия „Ставен” град Сливен .

От името на всички млади червенокръстци желаем на Милена здраве и хъс за бъдещи победи!