Кметът на Ловеч Минчо Казанджиев подписа днес договора за реконструкцията на коритото на река Осъм. Това се прави по спечелен от община Ловеч проект по оперативна програма „Регионално развитие” – „Предотвратяване на риска от наводнения и борба с ерозията чрез реконструкция на коритото на р. Осъм в град Ловеч”. Изпълнител на строително-монтажните работи е „ПИ ЕС АЙ” АД – Стара Загора, спечелило обществената поръчка за това. Срокът на изпълнение на договора е 90 дни, община Ловеч ще плати 647 444 лв с ДДС.

Днес кметът подписа още и договора за строителен надзор с инвеститорски функции с ЕТ „Ника – Нина Христова” – Ловеч.

По проекта ще бъде изградена 301-метрова подпорна стена, започваща от Стария конак в посока кв. Дръстене. От речното корито ще бъде иззета 11 750 куб. м баластра, която след това ще се използва за изграждане на дига в крайната точка на подпорната стена с цел предотвратяване риска от наводнения. Цели се и намаляване влиянието на ерозионните процеси на коритото на река Осъм.

Проектът е с продължителност 18 месеца – 3 юни 2011 г. – 3 декември 2012 г., общата му стойност е 1 004 509 лв. С реализацията му ще бъде осигурена безопасна среда, както и оптимални екологични условия, ще се повиши качеството на живот и ще се подобри физическата среда в градския ареал на община Ловеч като част от целенасочената стратегия за социално и екологично възстановяване.

 

1 коментар

  1. Че откога пътно-строителна фирма се занимава с реконструкция на речни корита?
    В последните години често започва да се случва една и съща фирма да печели проекти в община Ловеч.

    Кои са “Трейс” (от англ. следа)?
    Когато през 1996 г. настъпва времето на масовата приватизация, едни от водещите български пътни специалисти – старозагорецът Николай Михайлов и мениджърът Красимир Илиев, създават Приватизационния фонд “Пътища”. През април 1998 г. той е преименуван на Холдингово дружество “Пътища”.

    Холдингът бързо събира под крилото си огромен брой строителни фирми от цяла България. По-късно конгломератът започва да избистря облика си и през следващите година-две в него остават само пътно-строителните дружества.

    Водещата фирма в Холдингово дружество “Пътища” по онова време е старозагорската “Пътстройинженеринг” с изпълнителен директор Николай Михайлов. Нейни собственици са Холдингово дружество “Пътища” с 59,51% и фирмата на Николай Михайлов “Трейс” с 37,04%. Останалите 3,45% от “Пътстройинженеринг” са на физически лица.

    През 2003 г. основателите на фонд “Пътища” Николай Михайлов и Красимир Илиев разделят бизнеса си. Фирмите в Северна България се събират в холдинг “Пътища” под управлението на Красимир Илиев, а при старозагореца остават дъщерните фирми от южната половина на България. Николай Михайлов ги обединява в холдинг “ТРЕЙС ГРУП” с водеща компания в него “ПЪТСТРОЙИНЖЕНЕРИНГ”, преименувана на PSI (“ПИ ЕС АЙ” АД).
    в-к “Труд”.

Comments are closed.