PFC Litex

Юношите на Литекс разгромиха с 4:0 ЦСКА в мач от поредния кръг на първенството на елитната група до 19 години. Момчетата на Евгени Колев не срещнаха никакви проблеми при убедителния си успех в Ловеч, който можеше да бъде доста по-изразителен, ако „оранжевите“ таланти не бяха пропуснали още 5-6 положения.

Халфът Румен Руменов се отличи с две попадения, гол и две асистенции пък записа нападателят Янаки Смирнов. В края на двубоя сред голмайсторите се нареди и резервата Огнян Саръев.

Литекс откри резултата в 24-ата минута с премерен удар на Руменов, който засече пас на Смирнов. Малко преди почивката последният матира стража на гостите след технично изпълнение на пряк свободен удар. В 68-ата минута Руменов направи резултата класически след самостоятелен пробив и силен шут от границата на наказателното поле. Три минути преди последния съдийски сигнал Саръев се възползва от нова асистенция на Смирнов и фиксира крайния резултат. „Армейците“ имаха само едно чисто положение, за да вкарат почетен гол. Вратарят на домакините Александър Конов обаче спаси отсъдената за тях дузпа.

„Напълно заслужен успех“, заяви треньорът Евгени Колев. „Взехме достоен реванш от ЦСКА за единствената ни загуба през сезона, когато паднахме в столицата. Доминирахме през целия мач срещу „червените“, вкарахме 4 гола, но трябва да сме още по-концентрирани пред противниковата врата. Сега с лекота изпуснахме половин дузина ситуации, които в други срещи могат да се окажат фатални“, допълни Колев.

На Академия Литекс тази седмица предстоят три полуфинала за Купата на БФС. Във вторник набор 98 гостува на Левски. Ден по-късно родените през 1996 ще имат не лека визита на Славия, а в четвъртък сутринта набор 94 приема в Ловеч Чавдар (Етрополе).

Съставът на Литекс срещу ЦСКА: Конов, Аладжов (70-Караколев), Кандарашев, К. Малинов, М. Иванов, Славчев, Руменов, Кр. Малинов (Кр. Петков), Кирев (46-Станоев), Смирнов, Здравчев (55-Саръев)