Константин Василев

Състезателите от отбора по спортно ориентиране взеха участие в две състезания организирани от БСК „Карлово”. На 13.05 в гр.Хисар се проведе надпреварата за  купа”Августа” на която единственият представител на СКО „Ловеч”  – Румен Котков  спечели бронзов медал в група Мъже-21.

Следващия ден 14.05. в горист район до село Осетеново , община Калофер се състоя състезанието за купа „Васил Левски”.

Отличното представяне на Димитър Христов (група Мъже 14) през този сезон продължи и той за трети път през тази година спечели първото място.Отчитайки и двете втори места спечелени от него на стартовете във Велико Търново и Троян  ,той се очертава като един от лидерите в своята възрастова група.

Още едно медал  с блясък на злато спечели  Константин Василев в група Мъже 35 изпреварвайки само с 3 секунди вторият.

Останалите състезатели  също се представиха на добро ниво  и малко не им достигна да се наредят сред призьорите. Румен Котков / Мъже21/, Йордан Борисов /Мъже 16/ и Константин Константинов / Мъже 12/ се наредиха 4-ти в своите групи , а Йоан Филипов / Мъже 14/ зае 5-то място.

До края на месец май предстои участие на наши състезатели в Държавно първенство за групите- Мъже и Жени 20 и 21 годишни в гр.Габрово , а първите 3 дни на месец юни

състезателите ни ще се включат в надпреварата за купа”България” , което е традиционно най- голямото състезание в страната и ще се проведе в курортния комплекс „Боровец” и околностите на гр. Самоков.