Константин Василев

На тридневните международни състезания по ориентиране за купа „ България ”, провели се в района на град Самоков и в курортен комплекс Боровец , състезателя на СКО „ Ловеч ”- Димитър Христов спечели убедителна победа в група Мъже -14 годишни .

Състезанието започна отлично за младият ни състезател , който спечели първия състезателен ден с преднина от  2минути и 30 секунди пред втория в класирането.

Вторият ден , след стабилно бягане и с една техническа грешка , Митко остана втори , но това се оказа достатъчно за да запази преднината си и да стартира от първа позиция в преследването от третия състезателен ден.

Стартирайки с аванс от 2 минути пред втория в класирането , след точно проведено ориентиране и бързо  бягане , увеличавайки аванса си на 5 минути  , Димитър Христов спечели първото място в крайното класиране на най – престижното състезание в Република България .

За отбелязване е , че нашето момче се нареди пред състезателите на КО „ Узана ”- Габрово , които миналата година спечелиха всички титли от Държавни първенства и купа „ България ”.

В  група Мъже 35 годишни Иван Георгиев се класира на трето място , като до последно той имаше реални шансове да спечели надпреварата .

Добро класиране записаха : Иван Банов – 4ти / Мъже-20/ , Константин Василев – 10ти /Мъже-21Елит/ , Йордан Борисов – 13ти /Мъже -16/ , Йоан Филипов – 15ти /Мъже-14/.

В състезанието взеха участие 708 състезатели , представители на 52 клуба от 7 държави .

Месеците юни , юли и август , състезателите от отбора на СКО „ Ловеч ” ще се подготвят в град Ловеч и ще участват в един тренировъчен лагер , подготовката е насочена  към добро представяне на следващите важни състезания , като имаме надежди ,  че тази година ще спечелим титли и  медали  и от Държавните първенства