PFC Litex

С гол на Мирослав Антонов Монтана победи Литекс с 1:0 в нервен мач на стадион “Огоста”. Шампионите завършиха двубоя с девет души. Бодуров получи директен червен картон в 15-ата минута, след като фаулира откъсващия се Мирослав Антонов. След почивката и Янев бе изгонен след два жълти картона. Бодуров и Янев пропускат дербито с Лудогорец в неделя.

Мачът започна с натиск на Литекс, като момчетата на Христо Стоичков предпочитаха да атакуват отляво. Георги Миланов на два пъти се прояви с пробиви по фланга, но при завършващия пас ловчанлии нямаха шанс. В 11-ата минута Никасио не успя да засече добър пас на Занев по земя, с което “оранжевите” пропуснаха да поведат. 5 минути по-късно Литекс остана с десет човека. Николай Бодуров получи директен червен, след като спря непозволено излизащия сам срещу вратаря Мирослав Антонов. 60 секунди по-късно при бърза контраатака Галин Иванов и Никасио не успяха да се възползват от добрата си позиция в пеналта на противника. Литекс имаше нов шанс в 27-ата минута. Янев стреля в стената от удобен фаул на метър пред наказателното поле, а миг след това реферът му показа жълт картон за симулация при спорно положение за дузпа. В самия край на първото полувреме домакините направиха два много сериозни пропуска. Първо Мирослав Антонов с глава стреля в аут след неубедителна намеса на Пиргов. След това отново Антонов развинти влезлия като резерва Итуа и изскочи сам срещу Пиргов, но вратарят успя да улови топката в краката на нападателя.

Второто полувреме започна кошмарно за Литекс. В 50-ата минута Владимир Мичев сложи топката на главата на Мирослав Антонов, който отблизо направи Пиргов безпомощен. Шампионите пропуснаха да изравнят в 66-ата минута. След центриране отдясно Итуа стреля с глава от непосредствена близост, но вратарят Яначков спаси. Малко след това добър пробив на Ваюши завърши с пас към Иванов, чийто шут мина на милиметри от страничната греда. Монтана можеше да удвои резултата 120 секунди по-късно. Пиргов обаче изби в корнер силен шут на Мирослав Антонов отблизо. В 80-ата минута Литекс остана с девет човека. Янев си изкара втори жълт и червен картон след фаул в центъра на терена. Това се оказа напълно достатъчно на домакините да удържат преднината си и да спечелят мача.

Монтана – Литекс 1:0

Стадион: Огоста, 1000 зрители

Съдия: Георги Кабаков

Монтана: 23. Яначков, 2. Мечечиев, 6. Т. Трифонов, 14. Личков, 13. Борис (Сечков, 46′), 21. Д. Гаджев (Копаранов, 87′), 18. Дениран, 19. Антонов (Илиев, 71′), 9. Едуардо, 16. Мичев, 8. Д. В. Илиев

Старши треньор: Атанас Атанасов

Литекс: 1. Пиргов, 3. Занев, 7. Янев, 10. Сандриньо (Итуа, 24′), 16. Попов, 17. Г. Миланов (Цветанов, 58′), 18. И. Миланов, 23. Йеленкович, 33. Бодуров, 77. Г. Иванов, 99. Никасио (Ваюши, 64′)

Старши треньор: Христо Стоичков

Голмайстор: Антонов (1:0, 50′)

Жълт картон: Георги Мечечиев (23′), Борис (27′), Виктор Дениран (31′), Даниел Гаджев (43′), Владимир Мичев (75′), Петър Занев (78′), Димитър Илиев (84′), Илко Пиргов (89′)

Червен картон: Николай Бодуров (15′), Христо Янев (80′)