litex203131След лекция по тактическа дисциплина, със самочувствие и увереност, младата чета на Христо Стоичков победи насред Армията объркания в идеен план, а и във всеки  един аспект на футболната игра тим на ЦСКА. Без да блестят, момчетата Литекс играха изключително грамотно и заслужено донесоха трите точки в Ловеч.

Браво Стоичков! Браво Ваюши! Браво Литекс!

Още в 6-тата минута Литекс попари домакините с красив гол на Армандо Ваюши. Албанецът засече топката с глава и я оплете неспасяемо в мрежата при сглобката на гредите. Определено заслуга за попадението имаше и бранителят Страхил Попов, центрирал перфектно от десния фланг. В 20-тата минута армейците имаха реален шанс да изравнят, но ударът с глава на Платини профуча опасно покрай дясната греда. Двубоят продължи равностойно, с оспорвани и безкомпромисни единоборства по целия терен, но без чисти ситуации пред двете врати. Ловчанлии разчитаха на бързи контри, а ЦСКА на разбърквания и мелета в наказателното поле след статични положения. В 38-мата минута Платини артистично си изпроси фаул пред пеналта, а при изпълнението на пряк свободния удар Мартин Камбуров нацели левия страничен стълб.

Втората част започна отново устремно за оранжевите. В 52-тата минута Мони Славчев отправи топовен шут, но Черни с вещина спаси. Пет минути след това обаче Ваюши предреши изхода на мача, нокаутирвайки червените с нов гол. Попадението бе идентично с първото – Страхил Попов пак центрира отдясно и албанецът с глава покачи на 2:0. Армейците се вдигнаха на щурм, но в напечените моменти стражът Илко Пиргов показа класа и хладнокръвие, отразявайки няколко удара на Камбуров, Присо и Платини. До края на сблъсъка с организирана и тактически дисциплинирана игра момчетата на Христо Стоичков удържаха хаотичния натиск на домакините и заслужено триумфираха след последния съдийски сигнал.

ЦСКА – Литекс 0:2

Ваюши – 0:1, 6 мин.
Ваюши – 0:2, 56 мин.

Стадион: Българска армия
Главен съдия: Станислав Тодоров

ЦСКА: 12. Черни, 4. Венков, 6. Крачунов, 11. Бандаловски, 19. Попов, 8. Саша, 70. Варела (68 – Василев), 17. Анисе, 14. Нюаджи (46 – Присо), 22. Камбуров, 23. Платини (68 – Кириакидис)

Треньор: Миодраг Йешич

Литекс: 1. Илко Пиргов, 3. Антон Недялков (59 – Божиков), 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 9. Исмаил Иса (56 – Жуниор), 14. Армандо Ваюши, 6. Симеон Славчев, 17. Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 23. Небойша Йеленкович (81 – Томи Костадинов)

Треньор: Христо Стоичков

Жълт картон: 24 – Йеленкович, 35 – Наюджи, 36 – Бодуров, 40 – Славчев, 61 – Алисе