На 20 и 21 юни се проведе 38-ото издание на Рали крос – Ловеч. Състезанието бе организирано от АСК „Флат-Аут“ със съдействието на Община Ловеч и Автомобилната федерация на България.
Традиционната надпревара отново събра десетки състезатели от цялата страна и многобройна публика край трасето в село Баховица. Официалният старт бе даден от кмета на Община Ловеч Страцимир Петков, който приветства участниците и гостите и им пожела успех, спортсменски дух и безопасна надпревара.
В продължение на два дни зрителите станаха свидетели на оспорвани квалификационни маншове, зрелищни изпреварвания и много адреналин. На финала в последната дивизия напрежението се покачи, след като един от автомобилите се запали. Благодарение на бързата и професионална намеса на дежурния екип на РСПБЗН – Ловеч ситуацията бе овладяна за кратко време, без пострадали.
Сред гостите на събитието бяха заместник-кметът на Община Ловеч д-р Алдин Начков и Йордан Велев, представител на Съюза на българските автомобилисти за Ловеч и Плевен. Основен двигател на проявата отново бе Ивелин Йончев – дългогодишен рали състезател и организатор на автомобилни състезания в Ловеч.
Събитието се реализира с подкрепата на „БОНИ Месокомбинат“ – Ловеч, VOSS Automotive България, ЕТ „Перлини – Петко Драгнев“, Yacco България и Съюза на българските автомобилисти.
Рали крос – Ловеч се организира още от края на миналия век и остава едно от най-очакваните автомобилни събития в страната. И тази година надпреварата затвърди мястото си в спортния календар на Ловеч.
