На Цветница 85 майстори ще представят произведения на народните художествените занаяти. Още 15 ще участват с демонстрации. Петима от Ловеч ще покажат дързорезба, ръчна изработка на кожени изделия, накити, писане на яйца и изработка на сувенири. Троянските занаятчии ще участват с четирима представители – грънчарско колело и декорация троянска шарка. В демонстрациите ще участват и трима представители на Софийската занаятчийска камара, които ще представят изработка на накити от костилки и семена, рисувана коприна и стъкло. Двама майстори от Варна представят ръчна изработка на свещи и древната техника плъстене за изработване на тъкани от жива вълна. Представител на Димитровград ще демонстрира изработването на авторска керамика.
В шатри пред Младежкия дом своите ръчно изработени произведения ще представят Дневният център за деца и възрастни с увреждания, Центърът за социална рехабилитация и интеграция, Дневният център за възрастни с тежки физически увреждания, Професионалната гимназия по кожарство, облекло и химични технологии доброволците от сдружение „Еко мисия 21 век“. В специална шатра ще видим типичните нашенски занятия „На седянка в Ловешкия край“, като на Лазаровден ще седенкуват жените от селата Пресяка, Къкрина и Баховица, а на Цветница – от селата Брестово, Хлевене и Скобелево.
Тази година занаятчийското изложение ще премине без международно участие. Акцентът е върху многообразието на традиционните български занаяти и творческия поглед на младите.