litex812151Отборът на „Литекс“ разгроми „отбора на народа“ с класическото 3:0 и е първият полуфиналист в настоящото издание на турнира за Купата на България! Завръщането на Люпко Петрович на кормилото на „оранжевите“ беше ознаменувано с впечатляващ бой над „сините“ от София, а самия треньор, подскачаше като малко дете, показвайки истинска, неподправена радост, каквато само истински обичащите футбола хора могат да чувстват.

Мачът беше изключително драматичен, като победа дойде благодарение на 3-те гола в продълженията и въпреки факта, че „Литекс“ остана с 10 човека и игра близо час с човек по-малко.

Данило Асприля беше играчът оставил най-ярката следа в този важен мач, като асистира пряко за две от попаденията и изработи третия гол за своя отбор. “Оранжевите” бяха мобилизирани след оставането им с човек по-малки и чрез Арсенио и на два пъти чрез Десподов разбиха на пух и прах мечтите на Левски за нов поход в турнира за Купата.

litex812152„Литекс“ вкара първият си гол в 101-ата минута благодарение на доброто взаимодействие между Асприля и Арсенио. Колумбиецът овладя дълго подаване в централния кръг и веднага избяга отдясно на крилото. Оттам той изпрати чудесно центриране за Арсенио, който от точката на дузпата засече от въздуха, за да забие неспясеомо под гредата – 1:0.

Второто продължение доведе до разгрома на Левски след два гола в рамките на 3 минути. Първо в 109-ата минута Асприля размина двама играчи в синьо на центъра и пусна идеален пас към Десподов миг преди Минев да го фаулира. Младокът без проблем финтира излезлия напред Йоргачевич и намери празната врата – 2:0.

litex812153Малко по-късно, в 112-ата минута, Асприля изработи и третото попадение на отбора си, като с елегантен пас от едно докосване изведе Арсенио сам срещу вратаря. Португалецът изчака търпеливо преди да стреля и въпреки това Йоргачевич отрази. Десподов обаче беше на точното място, за да стигне топката и да я бутне в мрежата – 3:0.

За съжаление, както на всеки мач на „сините“ в Ловеч, ултрасите от София се сбиха с полицията, почупиха стадиона, а също така потрошиха и Спортната зала, която е в непосредствена близост до градския стадион.