Състезателят на ССК „Стратеш Атлетик” Ловеч – Константин Василев спечели първо място в дисциплината 3000 метра с препятствия на Националния шампионат по лека атлетика за юноши под 20 години. Състезанието се проведе в София на 29.05.2021 г.

Това е втора шампионска титла за Константин Василев, след като през април той спечели златен медал и от Шампионата по планинско бягане. Тогава още петима състезатели, представляващи Ловешкия клуб, спечелиха медали, като по този начин за поредна година ССК „Стратеш Атлетик” е клубът с най-много отличия от Шампионатите по планинско бягане.

Четирима от състезателите на клуба бяха селектирани в националния отбор и представяха България на Балканското първенство по планинско бягане. Там отлично се представи Стефани Йолова, която се класира на пето място индивидуално и беше с основна заслуга за спечеления сребърен медал в отборната надпревара.