strateshatletics1702151Първите национални шампионати по лека атлетика за 2015 година се оказаха успешно начало на състезателната година за лекоатлетите от СК „Стратеш Атлетик”.

В младша възраст при юношите приятна изненада поднесе Йоан Филипов, който въпреки, че бяга в по – слабите серии, успя да спечели бронзов медал на 1500м. и сребърен на 3000м. Добромир Добрев завърши седми на 3000м., докато на 1500м. имаше малшанса да му бъде събут единият шпайк и се наложи да пробяга повече от половината дистанция бос.Той остана на деветнадесето място, докато другия участник на 1500м – Ивайло Иванов се класира седемнадесети.

На 3000м. при девойки младша възраст, Маргарита Цанкова се нареди осма, Вяра Данчева – единадесета, а Симона Банева се класира на дванадесето място. Симона зае дванадесето място и на 1500м. при девойките, докато Вяра и Маргарита се състезаваха със своите връстници в групата на децата под 16 години и се класираха на шесто и седмо място. Те двете също бягаха в по – слабата серия и там завършиха първа и втора, но липсата на конкуренция с която да се сравняват и съобразяват, не им позволи да се класират по – напред.

strateshatletics1702153    В шампионата за юноши старша участваха двама състезатели. На 1500м. спортист № 1 на община Ловеч – Георги Гергов направи силно бягане и се класира на трето място с време 4.04.42мин., което е и негов подобрен личен резултат. Георги Миленков се класира на девето място. Бягането на 3000м. се оказа много успешно за СК „Стратеш Атлетик” – Гергов отново постигна личен рекорд – 8.45.70мин. и се класира втори на една секунда след победителя. Миленков имаше проблеми в началото на бягането, но последния един километър показа своя потенциал, той вдигна темпото и отказа съперниците си, като по този начин заслужено спечели бронзовият медал.