23-годишен мъж е задържан за въоръжен грабеж на търговски обект в Троян, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Ловеч.
На 24 юни около 15:10 часа в Районното управление в Троян е получен сигнал, че минути по-рано мъж е влязъл в магазин на ул. „Г. С. Раковски“ в града, заплашил е служителката с нож и е отнел оборота на обекта, след което е избягал.
Незабавно са предприети издирвателни и заградителни действия, в резултат на които извършителят е задържан в района на Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Троян. Установено е, че той е 23-годишен местен жител, без предишни криминални прояви. При задържането у него са открити и отнетите 715 евро.
Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а по случая в Районното управление в Троян е образувано досъдебно производство.
Същия ден, около 13:00 часа, на ул. „Търговска“ в Ловеч полицейски служители са спрели за проверка лек автомобил, управляван от 26-годишен местен жител. При проверката е установено, че мъжът шофира след употреба на наркотични вещества. По случая е образувано досъдебно производство, а водачът е задържан.
На 25 юни около 17:00 часа на автомагистрала „Хемус“ служители на РУ – Ябланица са спрели за проверка лек автомобил, управляван от 57-годишен мъж от София. Тестът с дрегер е отчел 2,83 промила алкохол в издишания въздух. Водачът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.
