litex908141PFC Litex

Литекс изпусна да бие Ботев при гостуването си в Пловдив в зрелищен мач, завършил с атрактивното 3-3. Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказание на „канарчетата“. Ловчанлии допуснаха те да им поведат с два леки гола, но после се амбицираха и разиграха и с попадения на Джордан, Страхил Попов и Асприля доведоха нещата до 2-3 в своя полза още до края на полувремето. И след почивката оранжевите имаха няколко чисти положения, но не ги реализираха, което позволи на пловдивчани все пак да стигнат до ценното равенство.

Оранжевите бяха попарени още във втората минута. При безобидна ситуация Бумал върна топката към Баривиера, вратарят не успя да отиграе по най-добрия начин и за притичалия Иван Цветков не бе проблем да открие резултата. Пет минути по-късно Васев се озова на чиста стрелкова позиция, но Баривиера успя да парира удара му.
В 26-та минута домакините поведоха с 2-0. Лошо изчистена от отбраната топка попадна в непокрития Балтанов, който с красив удар от въздуха оплете коженото кълбо неспасяемо при сглобката на гредите. Оранжевите реагираха веднага с диагонален шут на Асприля, а в 29-та минута успяха да намалят чрез Уилмар Джордан. Нападателят засече с глава отлично центриране отдясно на Страхил Попов за 2-1.
В 37-та минута опасна контра на Литекс за малко не доведе до изравняване. Асприля проби по десния фланг, но плътния му удар мина покрай гредата. В 43-та минута логичното все пак се случи и натискът на ловчанлии завърши с попадение на Страхил Попов за 2-2. Ваюши центрира от фал, а капитанът на тима изскочи зад гърба на отбраната и се разписа във вратата на Иванов.
В продължението на първата част Литекс стигна до пълен обрат след скоростна и образцова атака, завършена перфектно от Данило Асприля. Халфът Малинов изведе Ваюши в коридор, албанецът пое топката и намери отдясно колумбиеца, който отблизо вкара за 2-3.

Втората част започна с отличен шанс за оранжевите. Ваюши изведе сам срещу вратаря Джордан, но таранът стреля слабо и Иванов спаси. В 67-та минута, обаче, пловдивчани успяха да се върнат в мача с гол на резервата Милен Гамаков, който бе точен на задна греда за 3-3. Това окрили „канарчетата“, които в 78-та минута изпуснаха още една ситуация, но с майсторска намеса Баривиера неутрализира Юнес Хамза.

В 84-та минута пред резервата Омар Косоко се предостави възможност да реши мача. Французинът технично се освободи от опеката на Колев, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда. Ботев доигра мача с човек по-малко заради втори жълт картон на Иршак. Ловчанлии опитаха тотален щурм в края на мача, но до нови положение не се стигна.

Ботев-Литекс 3-3

1-0 Цветков(2)
2-0 Балтанов(26)
2-1 Джордан (29)
2-2 Попов (44)
2-3 Асприля (45+)
3-3 Гамаков (67)

4-ти кръг на А група, Стадион Коматево, 0 зрители, Гл.съдия: Цветан Кръстев

Ж.к: За Ботев: Христов, Иршак, Гамаков  За Литекс: Недялков, Малинов, Асприля; Ч. Картон: Иршак

Ботев: 89 Михаил Иванов, 22 Пламен Николов, 37 Росен Колев, 28 Филип Филипов, 11 Йордан Христов, 17 Лъчезар Балтанов, 16 Томаш Иршак, 7 Мариян Огнянов, 30 Божидар Васев (Гамаков), 23 Цветелин Чунчуков (Хамза), 19 Иван Цветков

Литекс: 31 Винисиус Баривиейра, 13 Васил Божиков, 3 Антон Недялков, 18 Илия Миланов, 16 Страхил Попов, 93 Петрос Бумал (Цветков), 88 Никола Колев, 14 Армандо Ваюши, 15 Кристиан Малинов, 70 Данило Асприля, 9 Уилмар Джордан (Косоко)