plamachetasini2105159Оспорвано, емоционално, с много спортен хъс! Такова е детското спортно състезание «Пламъчета сини» в Ловеч. Тази година то се провежда за 49-и път, като в него сили премериха над 500 ученици от ловешките училища.

Малчуганите от първи до четвърти клас се състезаваха в дисциплините лека атлетика, футбол и  народна топка, надпреварата “Бързи, смели, сръчни” и щафетата “Пламъчета сини”.

Учениците от ОУ “Васил Левски” завоюваха най-много медали, а в днешната щафета те спечелиха  първите места във всички възрастови групи и извоюваха преходната купа на името на Роска Манова

Днешното състезание започна при хубаво и слънчево време в 9.30 часа, а малко по-късно се проведе и състезанието за по-големите ученици – щафетата „Ловеч 2015“.

Учениците от ОУ “Васил Левски” завоюваха най-много медали и извоюваха преходната купа на името на Роска Манова

plamachetasini21051521При най-малките – първокласниците, първо място зае отборът на ОУ „В. Левски“, следвани от ОУ „Проф. Димитър Димов“ и ОУ „Хр. Никифоров“. Те получиха купата на ОбС – Ловеч.

При второкласниците първо заеха учениците от ОУ „В. Левски“, второ – ОУ „Хр. Никифоров“, а трето СОУ „Св. Климент Охридски“.

Първо място при учениците от трети клас бе за ОУ „Хр. Никифоров“, второ за ОУ „В. Левски“ и трето за СОУ „Св. Климент Охридски“.

При четвърти клас първото място отиде ОУ „В. Левски“, второ при СОУ „Св. Климент Охридски“ и трето при ОУ „Хр. Никифоров“.

В щафетата „Ловеч 2015“ от пети до осми клас първото място отиде при отбора на ПМГ – Ловеч, второ при ГЧЕ„Екзарх Йосиф I“, трето при ОУ „Проф. Димитър Димов“.

Във втора възрастова група първото място зае отборът на ПГМЕТ – Ловеч, второ – ПМГ – Ловеч и трето ГЧЕ „Екзарх Йосиф I“.
Победителите бяха наградени на площад „Екзарх Йосиф I“, като получиха медали, купи и топки, а мажоретките на Тотко Рогашки заедно с духовият оркестър, направиха спортния празник още по-красив и цветен.